نتیجه نظرسنجی ایلان ماسک مشخص شد؛ ۵۷ درصد کاربران موافق کناره گیری او از مدیرعاملی توییتر

افشین نوری
۲۹ آذر ۱۴۰۱ - 07:27

ایلان ماسک ظاهرا قصد دارد از مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کند و دیروز با راه‌اندازی یک نظرسنجی در حساب توییتری خود از کاربران درباره این موضوع پرسید که آیا دوست دارند او از پست مدیرعاملی توییتر کنار برود یا نه. حالا نتیجه این نظرسنجی مشخص شده است و اکثریت کاربران جواب مثبت به پرسش او داده‌اند. 

ماسک از زمانی که توییتر را خریداری کرده است تغییرات زیادی در این شرکت داده است و تقریبا هر تصمیمی با نظر مستقیم او گرفته است. او نه‌تنها بسیاری از اکانت‌های مسدودشده قبلی مثل اکانت دونالد ترامپ را برگرداند بلکه برخلاف ادعاهای قبلی خود مبنی بر حمایت آزادی بیان در توییتر، بسیاری از اکانت‌ها از چند اکانت چند ژورنالیست سرشناس را مسدود کرده است. 

ماسک حالا در مسابقه فینال جام جهانی فوتبال در قطر در استادیوم برگزاری این مسابقه در کنار جرارد کوشنر داماد دونالد ترامپ دیده شده است که در حال تماشای مسابقه هستند.  گفته می‌شود او ملاقات‌هایی با سرمایه‌گذاران ‌مطرح و بانفوذ داشته است و هنوز جزئیات این ملاقات‌ها منتشر نشده است. 

البته همانطور که می‌دانید بخش بزرگی از مبلغ ۴۴ میلیارد دلاری که ماسک برای خرید توییتر پرداخت کرد از طریق وامی بوده است که توسط طلال الولید یکی از شاهزادگان سعودی و همچنین یک ‌موسسه مالی قطری تامین شده بود. 

ماسک قبل از حضور در مسابقه فینال جام جهانی فوتبال دو توییت مهم کرد که در یکی از آن‌ها گفت هر تصمیمی در شرکت توییتر از طریق رای کاربران صورت خواهد گرفت. او در توییت دیگری نیز یک نظرسنجی به راه انداخت و از کاربران پرسید آیا موافق رفتن او از پست مدیرعاملی توییتر هستند یا خیر؟ به نظر می‌رسد توییت دوم ماسک تحت‌تاثیر ملاقات او با سرمایه‌گذاران قطری و سعودی انجام شده باشد و به نظر می‌رسد ارتباط مستقیمی بین آن‌ها وجود دارد. 

در نظرسنجی ماسک که امروز به پایان رسید حدود ۱۷.۵ میلیون کاربر شرکت کرده‌اند که ‌۱۰ میلیون نفر آن‌ها یعنی حدود ۵۷ درصد گفته‌اند موافق رفتن او از پست مدیرعاملی توییتر هستند. البته در کنار این نظرسنجی یک ترندی نیز با عنوان DO NOT STEP DOWN در توییتر به راه افتاد که ظاهرا از سوی طرفداران ماسک بوده است اما تعداد این توییت‌ها فقط ۱۹,۵۰۰ بود که در مقایسه با نظر مخالف ۱۰ میلیون کاربر رقم ناچیزی بود. 

در هر حال، ماسک گفته است که از نتیجه نظرسنجی تبعیت خواهد کرد و حالا ۲۰ ساعت از آخرین توییت او می‌گذرد و باید منتظر بمانیم و ببینیم‌ که واکنش او به نتیجه نظرسنجی خودش چه خواهد بود. به نظر می‌رسد او می‌خواهد شخص دیگری را جایگزین خود در توییتر کند. نظر شما در این‌باره چیست؟

منبع: Wccftech

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.