فروش مادربرد در سال جاری میلادی 25 درصد کاهش خواهد یافت

7 تیر 1401 - 22:56
مادربرد

بر اساس گزارش خبرگزاری DigiTimes، شرکت‌های گیگابایت و ایسوس پیش‌بینی کرده‌اند که فروش مادربرد در سال جاری میلادی نسبت به سال 2021 با افتی 25 درصدی مواجه خواهد شد. این در حالی است که فروش مادربرد در سه‌ماهه‌ی اول سال 2022 نیز کاهش چشمگیری نسبت به سال گذشته داشته است.

در حال حاضر کاهش میزان تقاضا در کشور چین و همچنین اتمام نسخه‌های عرضه‌شده به همراه کارت گرافیک را می‌توان از دلایل اصلی کاهش فروش مادربرد در سال جاری میلادی دانست. مشکلات کمبود تراشه در سال گذشته باعث شده بود تا قیمت کارت‌های گرافیک افزایش قابل توجهی داشته باشد و همین موضوع کاربران را به خرید باندل‌های مادربرد و کارت گرافیک ترغیب کرده بود.

سالمادربرد ایسوسمادربرد گیگابایت
2022 (پیش‌بینی)14 میلیون9.5 میلیون
202118 میلیون13 میلیون
202013 میلیون
201916.4 میلیون

حالا با کاهش قیمت کارت‌های گرافیک و همچنین سقوط بازار رمزارزها، کاربران به‌راحتی می‌توانند به کارت‌های مورد نظر خود دسترسی داشته باشند. همین موضع موجب شده تا تولیدکنندگان مادربرد نتوانند محصولات خود را به همراه کارت‌های گرافیک به‌فروش برسانند.

وب‌سایت DigiTimes پیش‌بینی کرده است که عرضه‌ی مادربردهای سری 700 اینتل و AM5 ای ام دی تاثیری بر فروش کلی این محصولات نخواهد گذاشت و در واقع مواردی مانند کاهش تورم، پایان جنگ روسیه و اوکراین و یا رشد مجدد بازار رمزارزها موجب خواهد شد تا فروش ان محصولات افزایش داشته باشد.

منبع: TechSpot

مطالب مرتبط

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید