شبکه اجتماعی X یک پست مرتبط با هولوکاست را حذف کرد

افشین نوری
۳۱ مرداد ۱۴۰۲ - 10:49
هولوکاست

X (توییتر سابق) یک پست مرتبط با هولوکاست را حذف کرد. این شبکه اجتماعی در ابتدا گفته بود که پست مذکور قوانین آن را نقض نمی‌کند.

این پست، ادعای موزه آشویتس درباره مرگ یک دختر یهودی سه ساله در اتاق‌های گاز را رد کرده و مرگ او را افسانه خوانده بود.

گفته می‌شود حدود یک میلیون یهودی در اردوگاه کار اجباری آشویتس در لهستان تحت اشغال آلمان کشته شدند. طبق ادعای موزه آشویتس بیش از ۲۰۰ هزار نفر از آن‌ها کودک بودند.

هرچند پاسخ اولیه X درباره اعتراض موزه آشویتس به پست مذکور منفی بود اما X بعدا گفت که اشتباهی در بررسی اولیه رخ داده و آن پست را در بررسی دوم حذف کرده است.

X گفته است که محتواهایی را که رویدادهای خشونت آمیز را انکار می‌کنند حذف می‌کند. این رویدادها می‌تواند شامل تیراندازی در مدارس، حملات تروریستی و موارد دیگر باشد.

X می‌گوید که در حال بررسی تعلیق کامل اکانت مرتبط با آن پست است. این اکانت که روز یکشنبه آن پست جنجالی را منتشر کرد ۲۰ فالوور دارد.

ماسک به‌تازگی نام توییتر را به X تغییر داده است. او قصد داد با این کار شبکه اجتماعی خود را قابلیت پیام‌رسانی مجهز کند و همچنین از پرداخت‌های موبایلی پشتیبانی کند. ماسک سال گذشته توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد، اما اعتراف کرده که ارزش این شرکت از زمان خرید آن کاهش یافته است.

در واقع ایلان ماسک سعی کرده با نام جدید X تمام آثار نام تجاری توییتر را از بین ببرد و حتی تابلوی توییتر در مقر این شرکت در شهر سانفرانسیسکو آمریکا قبل از مداخله پلیس به خاطر نداشتن مجوز تغییر کرده بود.

ایلان ماسک از زمانیکه توییتر را خریده تغییرات زیادی در آن ایجاد کرده است. او بسیاری از مدیران اجرایی را اخراج کرده، هیات مدیره را منحل کرده و حدود ۸۰۰۰ از کارمندان این شرکت را اخراج کرده است. این تغییرات باعث کاهش چشمگیر درآمدهای تبلیغاتی توییتر شده است.

ماسک اخیرا سرویس توییتر آبی را برای افزایش درآمدهای توییتر معرفی کرد. این سرویس به همه کاربران اجازه می‌دهد با پرداخت ۸ دلار در ماه تیک آبی داشته باشند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.