TweetDeck رسماً پولی شد

افشین نوری
۲۵ مرداد ۱۴۰۲ - 12:11
TweetDeck

شبکه اجتماعی X که قبلا با نام توییتر شناخته می‌شد، سرانجام به وعده خود برای تبدیل TweetDeck به یک سرویس پولی عمل می کند. بسیاری از کاربران X گفته‌اند که وقتی می‌خواهند TweetDeck را که اکنون XPro نامیده می‌شود باز کنند، صفحه اشتراک X Premium (توییتر آبی سابق) ظاهر می شود.

ورج گزارش داده است که تعداد زیادی از کاربران نمی‌توانند به XPro دسترسی داشته باشند مگر اینکه مبلغی به عنوان هزینه اشتراک پرداخت کنند. البته ما می‌دانستیم که این اتفاق خواهد افتاد، چونکه X اخیرا اعلام کرده بود که XPro را تبدیل به پلتفرمی فقط برای مشترکین پولی می‌کند. X آن زمان گفته بود که این اتفاق در عرض ۳۰ روز خواهد افتاد و حالا به نظر می‌رسد این موضوع محقق شده است.

X در تلاش کرده است تا X Premium را با قابلیت‌هایی مثل پست‌های طولانی‌تر، امکان قالب‌بندی، توزیع درآمد تبلیغاتی و رتبه‌بندی مکالمات و جستجوها تبدیل به پلتفرم جذاب‌تری بکند و حالا این شرکت امیدوار است که XPro را هم تبدیل به یک پلتفرم پولی بکند.

TweetDeck یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های شخص‌ثالث برای دسترسی به توییتر بود اما در سال ۲۰۱۱ توسط این شرکت خریداری شد. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم ایلان ماسک چه فکرهایی در سر دارد.

ماسک به‌تازگی نام توییتر را به X تغییر داده است. او قصد داد با این کار شبکه اجتماعی خود را قابلیت پیام‌رسانی مجهز کند و همچنین از پرداخت‌های موبایلی پشتیبانی کند. ماسک سال گذشته توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد، اما اعتراف کرده که ارزش این شرکت از زمان خرید آن کاهش یافته است.

در واقع ایلان ماسک سعی کرده با نام جدید X تمام آثار نام تجاری توییتر را از بین ببرد و حتی تابلوی توییتر در مقر این شرکت در شهر سانفرانسیسکو آمریکا قبل از مداخله پلیس به خاطر نداشتن مجوز تغییر کرده بود.

ایلان ماسک از زمانیکه توییتر را خریده تغییرات زیادی در آن ایجاد کرده است. او بسیاری از مدیران اجرایی را اخراج کرده، هیات مدیره را منحل کرده و حدود ۸۰۰۰ از کارمندان این شرکت را اخراج کرده است. این تغییرات باعث کاهش چشمگیر درآمدهای تبلیغاتی توییتر شده است.

ماسک اخیرا سرویس توییتر آبی را برای افزایش درآمدهای توییتر معرفی کرد. این سرویس به همه کاربران اجازه می‌دهد با پرداخت ۸ دلار در ماه تیک آبی داشته باشند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.