در سال ۲۰۲۳ گوشی های اندرویدی قدرتمندتر از آیفون خواهند بود

افشین نوری
۱۰ دی ۱۴۰۱ - 14:58

در سال‌های اخیر، گوشی‌های آیفون اپل توانسته گوی سبقت را از اکثر گوشی‌های اندرویدی بربایند و تبدیل به بهترین گوشی.های بازار شوند. اما این شرایط ممکن است در سال ۲۰۲۳ به‌کلی تغییر کند.

متاسفانه کوالکام در سال‌های اخیر نتوانسته بود تراشه‌هایی در حد پردازنده‌های اپل ارائه کند و هر بار یک تراشه جدبد با تغییرات جزئی ارائه می‌کرد. اما این شرکت به‌تازگی با جدیدترین تراشه‌های اسنپدراگون خود از جمله اسنپدراگون ۸ نسل ۲ نشان داده که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

این اقدام کوالکام باعث خواهد شد تا ما در سال ۲۰۲۳ شاهد معرفی گوشی‌های اندرویدی قدرتمندتری نسبت به آیفون‌های اپل باشیم. نتایج بنچمارک اسنپدراگون ۸ نسل ۲ نیز این موضوع را تائید می‌کنند.

امروز یک افشاگر مطرح به نام Golden Reviewer اطلاعات جدیدی از بهبودهای اسنپدراگون ۸ نسل ۲ نسبت به اسنپدراگون ۸ نسل ۱ و نسل ۱ پلاس منتشر کرده که همه چیز را به‌طور کاملا شرح داده است.

البته شاید برخی‌ها بگویند که اسنپدراگون ۸ نسل ۲ به خاطر قابلیت‌های پیشرفته‌ای که دارد مصرف انرژی بالاتری نیز خواهد داشت و حتی ممکن است در برخی موارد داغ کند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد که اسنپدراگون ۸ نسل ۲، علیرغم داشتن قدرت بالا نسبت به نسل ۱ پلاس، انرژی‌ مصرفی یکسانی با آن دارد.

از طرفی گفته می‌شود، اپل سال آینده در تراشه‌های خود تمرکزش را روی کاهش مصرف انرژی آن‌ها خواهد گذاشت و کمتر به بهبود قدرت آن‌ها توجه خواهد کرد. بنابرابن کوالکام از این بابت جلوتر از اپل خواهد بود. ضمن اینکه کوالکام از فناوری Nuvia نیز در تراشه‌های سال آینده خود بهره خواهد برد که عملکرد فوق‌العاده‌ای را برای آن‌ها به ارمغان خواهد آورد.

منبع: Gizchina

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.