چین سه فضانورد دیگر به ایستگاه فضایی خود فرستاد

افشین نوری
۱۴ آذر ۱۴۰۱ - 12:29

ایستگاه فضایی چین با نام Tiangong در حال انجام عملیات در مدار زمین است و اکنون سه فضانورد جدید به آن پیوسته‌اند. چین این فضانوردان را در ماموریتی تحت عنوان Shenzhou 14 به فضا فرستاده است و قرار است فضانوردان قبلی که شش ماه در ایستگاه فضایی بوده‌اند به زمین بازگردند‌.

چین تابستان امسال یک ماژول بزرگ به نام Wenchang در ایستگاه فضایی خود نصب کرد که میزبان شش فضانورد بود و و اخیرا نیز ماژول جدیدی به نام Mengtian به آن اضافه کرده بود که باعث افزایش سطح عملیات این ایستگاه فضایی خواهد شد.

به گزارش شینهوا، چین قصد دارد که کارهای عملی زیادی در ماژول‌های جدید ایستگاه فضایی خود انجام دهد که شامل ۴۰ کار آزمایشگاهی و تجربی خواهد شد.

در حال حاضر چین مستقل از سایر کشورها در ایستگاه فضایی کار می‌کند و همکاری زیادی با ناسا و سایر سازمان‌های فضایی جهان ندارد، اما شینهوا در گزارش خود گفته است که چین درخواست‌های زیادی از کشورهای مختلف برای همکاری در زمینه فضایی دریافت کرده است و این کشورها گفته‌اند که قصد دارد که با همکاری چین فضانورد به ایستگاه فضایی این کشور بفرستند و در کارهای تحقیقاتی آن‌ها مشارکت کنند.

در هر حال، به نظر می‌رسد که چین توانسته در زمینه فضایی خود را به سطح کشورهای پیشرفته برساند و احتمالا در آینده شاهد ماموریت‌های بیشتری از سوی این کشور خواهیم بود.

منبع: DigitalTrends

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.