اداره یک سرویس میزبانی فعالیت‌های غیرقانونی از پناهگاه سابق ناتو - تکفارس 
اداره یک سرویس میزبانی فعالیت‌های غیرقانونی از پناهگاه سابق ناتو - تکفارس 

اداره یک سرویس میزبانی فعالیت‌های غیرقانونی از پناهگاه سابق ناتو

مسلم رفیعی
۸ مهر ۱۳۹۸ - 23:00
اداره یک سرویس میزبانی فعالیت‌های غیرقانونی از پناهگاه سابق ناتو - تکفارس 

طبق گزارش اسوشیتد پرس، مقامات آلمانی یک سرویس میزبانی جنایات سایبری را که از پناهگاه سابق ناتو اداره می‌شده است، تعطیل کرده‌اند.

براساس این گزارش، بازرسان یک مرد هلندی را ردیابی کرده‌اند که در سال ۲۰۱۳، این پناهگاه را در غرب آلمان خریداری کرده بود. گفته می‌شود که این مرد، این محل را به یک سرویس میزبانی وب به نام bulletproof تبدیل کرده‌ است. این پایگاه اطلاعاتی در آن زمان توسط بازارهای غیرقانونی موادمخدر طبیعی، مواد مخدر مصنوعی و همچنین ابزارهای هک مورد استفاده قرار می‌گرفته است. بازرسان همچنین گزارش داده‌اند که این سرویس میزبانی، در حمله بات‌نتی (نوعی حمله سایبری) به Deutsche Telekom نیز نقش داشته است.

آسوشیتد پرس گزارش می‌دهد که هفت نفر در رستورانی در نزدیکی فرانکفورت در رابطه با این تحقیقات دستگیر شده‌اند و همچنین دامنه این تحقیقات به هلند، لهستان و لوکزامبورگ نیز گسترش یافته است. شش نفر دیگر نیز تحت بازجویی قرار دارند، مقامات نیز بر این باورند که همه آن‌ها با جرایم مرتبط با توزیع موادمخدر و جعل پول در ارتباط هستند.

سرویس‌های میزبانی همانند Bulletproof به خدماتی گفته می‌شود که به مجرمان یاری می‌رسانند و در این رابطه، فعالیت‌های دیجیتالی آن‌ها را مخفی می‌نماید. این کار می‌تواند سودآور باشد. در سال ۲۰۱۳، دادستان‌ها ابراز کردند که یک ارائه‌دهنده بیش از ۱۳۰ سرور را اداره می‌کرده و در برخی از موارد، بیش از ۱۰۰۰ یورو را در ماه مطالبه می‌کرده است.

اگرچه که به نظر می‌رسد که تدابیر امنیتی این پناهگاه بالا بوده باشد، اما در هر صورت، چنین خدماتی در آن ارائه شده‌ است. بر اساس گزارش آسوشیتد پرس، دادستان‌ها این تحقیقات را یک موفقیت بزرگ توصیف کرده‌اند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید