قفل‌های هوشمند را فراموش کنید، Locky کلیدهای شما را هوشمند می‌کند - تکفارس 
قفل‌های هوشمند را فراموش کنید، Locky کلیدهای شما را هوشمند می‌کند - تکفارس 

قفل‌های هوشمند را فراموش کنید، Locky کلیدهای شما را هوشمند می‌کند

پوریا اسدی
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - 13:30
قفل‌های هوشمند را فراموش کنید، Locky کلیدهای شما را هوشمند می‌کند - تکفارس 

قفل هوشمندی که امکان دسترسی بی‌سیم آسان به یک خانه یا دفتر را فراهم می‌کند می‌تواند هک شود و دردسرهایی را در هنگام نصب ایجاد کند. اما اگر شما یک کلید سنتی را هوشمند کنید چه اتفاقی رخ خواهد داد؟ Locky، دقیقا این کار را انجام می‌دهد، وعده‌ی کمک به افرادی را می‌دهد که می‌خواهند قفل بودن درب را بررسی کنند یا جای کلید‌های را مشخص کنند.

یک پروژه کیک استارتر که تنها در چند ساعت به طور کامل به هدف خود رسید، Locky شامل یک غلاف کلید است که از طریق بلوتوث به یک برنامه در گوشی هوشمند متصل می‌شود. فقط بالای کلید (بخشی که به قفل وارد نمی‌شود) را در داخل غلاف جایگذاری کرده، آن را با برنامه همگام سازی کنید و همین.

همچنین نیازی نیست که عادت استفاده از کلید خود را عوض کنید: پایین کلید مانند چاقوی جیبی  در غلاف خود می‌رود و لبه‌های تیز کلید را از خراش دادن کیف پول و یا لباس‌ها دور نگه می‌دارید.

سازندگان Locky برآورد می‌کنند که این غلاف با حدود ۹۰ درصد از تمام کلید‌ها کار کند، آن را به عنوان یک سیستم امنیتی مینیمالیستی خانه معرفی می‌کند که بهترین ویژگی‌های قفل هوشمند و ردیاب‌های کلید را ترکیب کرده است. با پیروی از حرکات کلید فیزیکی، این غلاف می‌تواند بگوید که آیا درب را قفل کرده‌اید یا کلید را در کجا گذاشته‌اید.

غلاف Locky توسط یک باتری استاندارد CR2032 قدرت دهی شده که سازندگان می‌گویند تا دو سال کار می‌کند.

قفل‌های هوشمند را فراموش کنید، Locky کلیدهای شما را هوشمند می‌کند - تکفارس 

برنامه گوشی هوشمند می‌تواند به شما در زمانی که کلید را در قفل جاگذاشته‌اید هشدار دهد و شما می‌توانید به سرعت آن را بررسی کنید تا دریابید که درب قفل شده است یا خیر.

اپلیکیشن (برای iOS 10.x یا Android 5.0 به بالا) چندین کلید را پشتیبانی می‌کند و می‌تواند تاریخچه قفل کردن و بازکردن هر کلید را پیگیری کند، بنابراین شما خواهید دانست که کدام کلید را در چه زمانی استفاده کرده‌اید. این برنامه همچنین می‌تواند اعلان‌ها را به ساعت هوشمند اپل، FitBit و سیستم عامل Wear  ارسال کند.

نسخه مستر کلید Locky برای کلید‌هایی که می‌تواند درب‌های چندگانه را باز کند (مانند درب یک آپارتمان) از برچسب‌های ردیاب استفاده می‌کند.

آنچه Locky نمی‌تواند انجام دهد قفل کردن یا باز کردن درب از راه دور است، اما سازندگان این را به عنوان یک ویژگی مشاهده می‌کنند، نه یک اشکال، به این معنی که نمی‌توان آن را هک کرد.

انتظار می‌رود که Locky در ماه ژانویه به دست اولین طرفداران کیک استارتر خود برسد. قیمت خرده فروشی پیشنهادی ۷۹ دلار برای یک Locky است، ۱۹۹ دلار برای بسته‌ی سه‌تایی و ۳۳۶ دلار برای یک سیستم کلید مستر سه تایی با سه برچسب ردیاب است.

آیا استفاده از قفل یا کلید هوشمند روش امنی خواهد بود؟ لطفا نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید