تماشا کنید: شاهکار جدید OpenAI برای تولید ویدیو از متن - تکفارس 
تماشا کنید: شاهکار جدید OpenAI برای تولید ویدیو از متن - تکفارس 

تماشا کنید: شاهکار جدید OpenAI برای تولید ویدیو از متن

افشین نوری
۲۷ بهمن ۱۴۰۲ - 09:09
تماشا کنید: شاهکار جدید OpenAI برای تولید ویدیو از متن - تکفارس 

OpenAI هوش مصنوعی Sora را برای تولید ویدیو از متن معرفی کرد. این مدل می‌تواند ویدیوهای واقع‌گرایانه با استفاده از دستورات متنی تولید کند.

OpenAI که در زمینه هوش مصنوعی مولد بسیار پیشگام است و توانسته با مدل‌های DALL-E و ChatGPT انقلابی در حوزه تولید متن و تصویر ایجاد کند، حالا با هوش مصنوعی Sora می‌خواهد امکان تولید ویدیو از متن را برای کاربران و خالقان محتوا فراهم کند.

Sora

هوش مصنوعی Sora می‌تواند ویدیوهایی با طول حداکثر یک دقیقه تولید کند که دارای صحنه‌های با جزئیات زیاد و کاراکترهای متعدد است. همه این ویژگی‌های ویدیویی، توسط درخواست‌های متنی کاربر تولید می‌شوند و این ویدیوها به‌ طور شگفت‌آوری واقعی به نظر می‌رسند که توانایی فوق‌العاده Sora در خلق روایت‌های بصری را نشان می‌دهد.

OpenAI با انتشار چندین ویدیو نشان داده که Sora بدون هیچ زحمتی می‌تواند ویدیوهایی پیچیده را با دستورات متنی تولید کند. به‌عنوان مثال، یکی از ویدیوها یک خودرو قدیمی را نشان می‌دهد که در یک زمین کوهستانی حرکت می‌کند. ویدیویی دیگری هم یک هیولای کوچک کُرکی را در کنار یک شمع در حال ذوب شدن نشان می‌دهد.

Sora

البته Sora مطمئنا بدون نقص نیست و ناهماهنگی‌های بصری و حرکات غیر واقعی در برخی ویدیوها دیده می‌شود. اما این نقص‌ها در مقایسه با توانایی خیره کننده Sora در خلق روایت‌های بصری کمرنگ می‌شوند.

ابزار Sora فعلا برای یک گروه منتخب از افراد قابل دسترس است تا خطرات و اثرات بالقوه آن را بررسی کنند. در ضمن، OpenAI در حال همکاری با هنرمندان، طراحان و فیلم‌سازان برای دریافت بازخوردهای آن‌ها است.

در هرحال هوش مصنوعی Sora ممکن است به ابزاری بسیار قدرتمند برای داستان‌نویسان و تولیدکنندگان محتوا تبدیل شود.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید