هوش مصنوعی گوگل تفاوت بین کیلوگرم و پوند را نمی‌داند!

افشین نوری
۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - 19:30
جمنای

گوگل مدتی است که هوش مصنوعی جمنای را معرفی کرده است و حالا به نظر می‌رسد که این هوش مصنوعی تفاوت بین کیلوگرم و پوند را نمی‌داند.

یکی کاربر ردیت گزارش داده است که از هوش مصنوعی جمنای گوگل پرسیده «یک کیلو پَر سنگین‌تر است یا یک پوند فولاد؟» و جمنای پاسخ داده «هر دو وزن یکسانی دارند. کیلوگرم و پوند واحد اندازه‌گیری وزن هستند و هر دو وزن مشابهی دارند.»

برای کسانی که نمی‌دانند، پوند مثل کیلوگرم واحد اندازه‌گیری وزن است که بیشتر در آمریکا و بریتانیا استفاده می‌شود و یک کیلوگرم ۲.۲ پوند است. نکته جالب اینکه، وقتی همین سوال از هوش مصنوعی ChatGPT-4 پرسیده شد پاسخ درستی داده است.

گوگل چند ماه پیش اعلام کرد که دو تیم تحقیقاتی Brain Team و DeepMind خود را برای ایجاد یک واحد جدید به نام Google DeepMind تجمیع کرده است. وظیفه این واحد توسعه مدل هوش مصنوعی نسل بعدی گوگل یعنی Gemini بود که این شرکت آن را سه نسخه مختلف معرفی کرد.

گوگل گفته است که Gemini را به‌صورت چندوجهی طراحی کرده است که آن را قادر به انجام کارهای پیشرفته می‌کند.

هوش مصنوعی Gemini در سه سایز مختلف ارائه شده تا نیازهای مختلف را پوشش دهد. قوی‌ترین نسخه Gemini Ultra نام دارد که برای انجام کارهای پیچیده طراحی شده است. مدل بعدی Gemini Pro نام دارد که برای استفاده در طیف وسیعی از دستگاه‌ها طراحی شده است. نسخه Gemini Nano نیز کارآمدترین مدل برای انجام کارهای روی دستگاه است.

گوگل ادعا کرده که Gemini Ultra موفق شده ۳۰ بنچمارک از ۳۲ بنچمارک آکادمیک را با موفقیت طی کند و حتی توانسته GPT-4 را در همه دسته‌بندی‌های مبتنی بر درخواست‌های متنی شکست دهد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.