همکاری هوش مصنوعی سامسونگ و OpenAI 

افشین نوری
۸ بهمن ۱۴۰۲ - 10:27
سم آلتمن

سم آلتمن مدیرعامل OpenAI به کره جنوبی سفر کرده است تا مذاکراتی با مدیران سامسونگ داشته باشد.

بلومبرگ گزارش داده است که سفر آلتمن به کره جنوبی با هدف صحبت درباره همکاری دو شرکت برای سرمایه‌گذاری در تولید پردازنده‌‌ هوش مصنوعی صورت گرفته است.

آلتمن قصد دارد با مدیران بخش‌های مختلف سامسونگ ملاقات کند که شامل بخش‌ System LSI، بخش حافظه Samsung Semiconductor و واحد Samsung Foundry می‌شود.

آلتمن احتمالا درباره موضوع کمبود پردازنده‌‌های هوش مصنوعی و تامین نیازهای OpenAI مذاکره خواهد کرد. همچنین پروژه *Q شرکت OpenAI ممکن است موضوع دیگری باشد که آلتمن درباره آن با مدیران سامسونگ صخبت خواهد کرد.

سامسونگ به‌تازگی سری گلکسی S24 را با قابلیت‌های هوش مصنوعی زیادی معرفی کرد. این شرکت اعلام کرده که چندین قابلیت هوش مصنوعی سری گلکسی S24 برای دستگاه‌های قبلی این شرکت نیز ارائه خواهد شد. به گفته این شرکت بسیاری از قابلیت‌های Galaxy AI برای مدل‌های قدیمی‌تر از جمله سری گلکسی S23، گلکسی S23 FE، گلکسی زد Fold 5 و Flip 5 و سری گلکسی تب S9 تا نیمه اول ۲۰۲۴ عرضه خواهد شد.

بنابراین قابلیت‌های Galaxy AI در انحصار سری گلکسی S24 نخواهد بود و دستگاه‌های قدیمی‌تر سامسونگ نیز آن‌ها را دریافت خواهند کرد. یکی از قابلیت های هوش مصنوعی گلکسی S24 امکان ترجمه زنده تماس‌های تلفنی خواهد بود. در این قابلیت، از هوش مصنوعی برای ترجمه همزمان استفاده خواهد شد.

قابلیت بعدی، Nightography Zoom نام خواهد داشت که به بهبود کیفیت عکس‌های گرفته شده در نور کم هنگام بزرگ‌نمایی کمک خواهد کرد. ظاهرا قابلیت دیگری به نام High Resolution نیز وجود خواهد داشت که کیفیت تصاویر دوربین اصلی را افزایش خواهد داد.

قابلیت دیگری به نام  Screen Display وجود خواهد داشت که شما با استفاده از این قابلیت فضای بیشتری برای انجام کارهایی که دوست دارید خواهید داشت.

قابلیت بعدی Generative Edit نام دارد که احتمالا یک ابزار ویرایشی مبتنی بر هوش مصنوعی خواهد بود. این قابلیت  ظاهرا شبیه به Magic Eraser گوگل در سری پیکسل ۸ خواهد بود.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.