تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ در بازی‌‌ها فراتر از حد انتظار ظاهر شد

افشین نوری
۱ بهمن ۱۴۰۲ - 13:17
اگزینوس 2400

به‌تازگی سری گلکسی S24 با تراشه اگزینوس ۲۴۰۰ معرفی شد و هرچند بنچمارک‌های اولیه عملکرد آن را پایین‌تر از اسنپدراگون ۸ نسل ۳ نشان می‌دهند اما به نظر می رسد این پردازنده در اجرای بازی‌های سنگین عملکرد چشمگیری دارد.

یک یوتیوبر با انتشار ویدیویی به مقایسه اگزینوس ۲۴۰۰ گلکسی S24 پلاس و اسنپدراگون ۸ نسل ۳ گلکسی S24 اولترا در اجرای چند بازی سخت پرداخته و به نتایجی جالبی دست یافته است.

اگزینوس ۲۴۰۰ سامسونگ دارای یک هسته اصلی Cortex-X4 با فرکانس ۳.۲ گیگاهرتز، دو هسته Cortex-A720 با سرعت ۲.۹ گیگاهرتز، سه هسته Cortex-A720 با سرعت ۲.۶ گیگاهرتز و چهار هسته کارآمد Cortex-A520 با فرکانس ۲ گیگاهرتز است.

سامسونگ قبلا تائید کرده بود که اگزینوس ۲۴۰۰ حدود ۱.۷ برابر عملکرد سریع‌تر پردازنده و ۱۴.۷ برابر عملکرد بهتر هوش مصنوعی نسبت به اگزینوس ۲۲۰۰ دارد. پردازنده گرافیکی Xclipse 940 اگزینوس ۲۴۰۰ بر پایه معماری AMD RDNA 3 ساخته شده و پشتیبانی از رهگیری پرتو، ورندرنینگ را بهبود می‌بخشد.

گفتنی است این تراشه با استفاده از پروسه ۴ نانومتری LPP+ سامسونگ ساخته شده و همه هسته‌های آن دارای معماری ARMv9 هستند. اگزینوس ۲۴۰۰ همچنین یک ISP جدید و قابلیت پشتیبانی از رم LPDDR5X و حافظه UFS 4.0 را دارد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.