شایعه: اپل فقط ۸۰ هزار دستگاه ویژن پرو عرضه خواهد کرد

افشین نوری
۲۳ دی ۱۴۰۲ - 15:59
اپل ویژن پرو

اپل خود را برای عرضه هدست ویژن پرو آماده می‌کند اما ظاهرا فقط تعداد محدودی از آن را روانه بازار خواهد کرد.

یک تحلیلگر سرشناس به نام مینگ چی کو فاش کرده است که اپل در مرحله اول فقط ۸۰ هزار دستگاه هدست ویژن پرو عرضه خواهد کرد.

نکته جالب اینکه اپل هنوز برنامه‌های کاربردی کافی برای هدست واقعیت ترکیبی خود آماده نکرده است و قیمت بالای این هدست نیز ممکن است مشتریان زیادی جذب خود نکند.

ابن هدست قرار است از اواسط یهمن ماه عرضه شود و پیچیدگی‌های موجود در ساخت آن یک چالش بزرگ برای اپل خواهد بود.

مدیران اپل هنوز صحبتی درباره زمان عرضه این هدست در سایر کشورها به غیر از آمریکا نکرده‌اند. طراحی ویژن پرو بسیار پیچیده است و قابلیت‌های منحصربه‌فردی مثل EyeSight دارد که شامل نماهای اضافی که برای دیگران قابل مشاهده هستند می‌شود. این قابلیت‌ها به همراه فناوری پیشرفته نمایشگرهای micro-OLED با وضوح بالا به ناچار مشکلاتی را برای اپل ایجاد کرده‌اند و به همین خاطر است که عرضه این هدست چندین بار به تاخیر افتاده است.

لخیرا وب‌سایت  The Elec گزارش داده بود که اپل احتمالا فقط قادر به عرضه ۴۰۰ هزار دستگاه از هدست جدید خود در هر سال خواهد بود و دلیل آن هم این است که سونی به عنوان سازنده نمایشگرهای این هدست نمی‌تواند بیش از این تعداد بسازد.

این وب‌سایت گفته است که سامسونگ می‌تواند حداکثر ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار پنل در هر سه ماهه با ۴۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار در هر سال تولید کند . اگر دو نمایشگر ویژن پرو را در نظر بگیریم، اپل ماکزیمم می‌تواند ۴۰۰ هزار دستگاه از این هدست را در یک سال عرضه کند. ظاهرا اپل از سونی درخواست افزایش ضرفیت تولید خود را کرده است که سونی آن را رد کرده است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.