آموزش انتقال پیامک به گوشی جدید

افشین نوری
۲۱ دی ۱۴۰۲ - 11:00
انتقال پیامک به گوشی جدید

یکی از موضوعاتی که ممکن است برای شما هنگام خرید گوشی جدید یا تعویض گوشی قدیمی‌تان پیش بیاید نحوه انتقال پیامک به گوشی جدید باشد. ما در اینجا قصد دارد این موضوع را به شما آموزش دهیم. پس با ما در تکفارس همراه باشید.

نحوه انتقال پیامک به گوشی جدید

استفاده از بلوتوث

برای انتقال پیامک به گوشی جدید روش‌های مختلفی وجود دارد. یکی از راحت‌ترین آن‌ها استفاده از بلوتوث است. هرچند بلوتوث ممکن است سرعت کمی داشته باشد اما روش مناسبی برای انتقال پیامک به گوشی جدید است. برای استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید:

 • دو گوشی موردنظر خود را نزدیک یکدیگر نگه دارید، سپس بلوتوث هر دو را روشن کرده و آن‌ها را باهم جفت کنید.
 • برنامه پیام‌های گوشی قدیمی خود را باز کنید و پیام‌هایی که قصد انتقال آن‌ها را دارید انتخاب کنید.
 • سپس در گوشه سمت راست صفحه روی تنظیمات ضربه بزنید و گزینه اشتراک‌گذاری را انتخاب کنید. روی آیکون بلوتوث ضربه بزنید و نام دستگاهی موردنظر خود را انتخاب کنید. 
 • در گوشی جدید، تائید را بزنید تا پیام‌ها را از طریق بلوتوث دریافت کنید.

البته روش دیگری نیز برای انتقال پیامک به گوشی جدید وجود دارد که استفاده از حساب گوگل است. در ادامه به آن می‌پردازیم.

استفاده از اکانت گوگل

برای استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید:

انتقال پیامک به گوشی جدید
 • تنظیمات گوشی قدیمی خود را باز کرده و به قسمت Backup and Reset بروید. در آنجا، گزینه پشتیبان‌گیری از داده‌های من (Back up my data) را انتخاب کنید.
 • در لیست باز شده، Message یا پیام‌ها را فعال کنید، سپس روی Backup Now در پایین صفحه ضربه بزنید.
 • در گوشی جدید، حساب گوگل خود را به آن اضافه کنید. برای اضافه کردن آن، به مسیر Settings > Accounts > Add Account بروید.
 • سپس به بخش تنظیمات گوشی جدید رفته در قسمت Backup and Reset گزینه Automatic Restore را فعال کنید. 

یک روش دیگر استفاده از برنامه SMS Backup & Restore است. که در ادامه به آن می‌پردازیم.

استفاده از برنامه SMS Backup & Restore

این برنامه به شما اجازه می‌دهد تا پیامک‌های خود را در یک فضای ابری مانند گوگل درایو، دراپ‌باکس یا وان‌درایو بکاپ بگیرید. برای استفاده از این روش مراحل زیر را طی کنید:

 • برنامه SMS Backup & Restore را روی هر دو گوشی خود نصب کنید.
 • سپس در گوشی قدیمی خود این برنامه را باز کرده و Backup را انتخاب کنید. پیام‌های موردنظر خود را انتخاب کرده و فضای ذخیره‌سازی را انتخاب کنید. سپس گزینه Back up را بزنید.
 • حالا به سراغ گوشی جدید خود بروید و برنامه SMS Backup & Restore را باز کنید. روی آیکون سه نقطه ضربه زده، گزینه Restore را انتخاب کنید، نسخه‌ای که می‌خواهید ریکاوری کنید انتخاب کرده و در آخر روی Restore و OK ضربه برنید.

انتقال پیامک از اندروید به آیفون

اگر می‌خواهید پیامک‌های خود را از گوشی اندرویدی به آیفون انتقال دهید، می‌توانید از اپلیکیشن Move to iOS استفاده کنید. البته برای استفاده از این برنامه، نباید ست‌آپ آیفون را انجام داده باشید و فقط در مرحله‌ راه‌اندازی آیفون می‌توانید این کار را انجام دهید.

انتقال پیامک از آیفون به اندروید

برای انتقال پیامک از آیفون به اندروید می‌توانید از برنامه iSMS2droid استفاده کنید که کاملا رایگان هست و می‌توانید آن را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید. البته لازم است که از آیفون خود بکاپ بگیرید که برای این کار می‌توانید از iTunes استفاده کنید.

سخن پایانی

ما در این مقاله سعی کردیم روش‌های مختلف انتقال پیامک به گوشی جدید را به شما معرفی کنیم. در حال حاضر برنامه‌های زیادی برای انتقال پیامک به گوشی جدید وجود دارند، اما روش‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره شد، روش‌هایی هستند که همه کاربران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.