جنگ تمام‌عیار جو کیانی میلیاردر ایرانی علیه اپل

افشین نوری
۱۲ دی ۱۴۰۲ - 09:35

اخیرا شرکت فناوری بهداشتی مسیمو علیه اپل به خاطر نقض پتنت این شرکت شکایت کرده بود که منجر به ممنوعیت فروش اپل اچ سری ۹ شده است.

جو کیانی میلیاردر ایرانی و مدیرعامل مسیمو می‌گوید به مبارزه علیه اپل ادامه می‌دهد. او گفته است که مسیمو تا الان ۱۰۰ میلیون دلار در دعوای حقوقی با اپل هزینه کرده است.

هرچند اپل توانسته از طریق دادگاه استیناف، ممنوعیت فروش اپل واچ سری ۹ را تا ۲۰ دی لغو کند اما بعد از این تاریخ اپل حق فروش اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ را در آمریکا ندارد.

اپل واچ اولترا 2

مسیمو ادعا می‌کند که اپل بدون کسب مجوز، از فناوری این شرکت در قابلیت سنجش اکسیژن خون اپل واچ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ استفاده کرده و حق ثبت اختراع آن را نقض کرده است.

این ممنوعیت، در نتیجه‌‌ی حکم کمیسیون تجارت بین‌الملل آمریکا (ITC) مبنی بر توقف فروش اپل واچ‌ سری ۹ و اپل واچ اولترا ۲ اجرا می‌شود. البته این حکم صرفا شامل بازار آمریکا می‌شود و اپل می‌تواند دو ساعت مذکور را در بازارهای خارج از آمریکا به فروش برساند.

اپل با انتشار بیانیه‌ای گفته است که «با حکم ITC مخالفت می‌کند و به‌طور جدی در حال بررسی گزینه‌های حقوقی برای از سرگیری فروش اپل واچ‌های نسل جدید خود در آمریکا است.»

جو کیانی در ادامه صحبت‌هایش گفته است «من باید جلوی اپل می‌ایستادم. من به‌شخصه اگر بتوانم قدرتمندترین شرکت فناوری دنیا را از بدرفتاری با شرکت‌های کوچک باز بدارم، این کار برای من بیش از هر چیز دیگری اهمیت دارد.»

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  • هیربد گفت:

    شرکت های بزرگ به موقعش حق همه رو میخورن و دزدی میکنن
    امیدوارم آقای کیانی برنده ی دادگاه بشه