نسخه اندرویدی مایکروسافت کوپایلوت منتشر شد

افشین نوری
۶ دی ۱۴۰۲ - 08:59
ویندوز کوپایلت

مایکروسافت سرانجام نسخه اندرویدی هوش مصنوعی کوپایلوت را منتشر کرده است. فعلا خبری از نسخه آی او اس این اپلیکیشن نیست.

هوش مصنوعی کوپایلوت که قبلا فقط از طریق مرورگر بینگ قابل دسترس بود حالا در دسترس کاربران اندرویدی بدون نیاز به این مرورگر قرار گرفته است.

اپلیکیشن کوپایلوت عملکردی شبیه به چت‌بات ChatGPT دارد و قابلیت‌های مختلفی را در اختیار شما قرار می‌دهد. مایکروسافت این برنامه را برای اولین بار اوایل سال جاری از طریق موتور بینگ در اختیار کاربران قرار داده بود.

مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که بینگ چت را به کوپایلوت تغییرنام داده است تا به دستیار هوش مصنوعی خود هویت ثابتی در سراسر محصولاتش بدهد. به طور مشابه، Bing Chat Enterprise نیز با نام کوپایلت از اول دسامبر قابل دسترس خواهد بود.

کوپایلوت مبتنی بر آخرین مدل‌های هوش مصنوعی GPT-4 و DALL-E 3 است و مایکروسافت گفته است که این پلتفرم به هیچ‌وجه درخواست‌ها و پاسخ‌های کاربران را ذخیره نخواهد کرد. بنابراین مایکروسافت از چت‌های کاربران برای آموزش بیشتر مدل‌های خود استفاده نخواهد کرد.

مایکروسافت علاوه بر اعلام این خبر در رویداد Ignite AI، فاش کرد که در مایکروسافت ۳۶۵ گزینه‌های شخصی‌سازی بیشتری برای کوپایلت ارائه خواهد شد. کاربران می‌توانند فرمت، سبک و لحن دلخواه خود را در برنامه‌های ورد و پاورپوینت انتخاب کنند و در برنامه‌های دیگر مایکروسافت ۳۶۵ نیز این گزینه‌ها وجود خواهند داشت.

در برنامه مایکروسافت تیمز نیز قرار است کوپایلت قابلیت یادداشت‌برداری در طول جلسه را از سال آینده دریافت کند. کاربران حتی می‌توانند اطلاعات خاصی را به کوپایلت بگویند که در یادداشت‌ها گنجانده شوند.همچنین در کانال های تیمز، کاربران می‌توانند از کوپایلت برای ترکیب پست‌های طولانی یا بررسی اتفاقات مهم در طول روز استفاده کنند.

همچنین از بهار سال آینده در برنامه Outlook، کوپایلت می‌تواند جزئیات دعوت‌نامه، ایمیل‌های مرتبط و اسناد مربوطه را برای ایجاد خلاصه‌ای از رویدادهایی که کاربران می‌خواهند در آن‌ها شرکت کنند بررسی کند. 

حالا باید منتظر بمانیم و ببینیم نسخه iOS اپلیکیشن کوپایلوت چه زمانی عرضه می‌شود.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.