گوگل هوش مصنوعی را جایگزین کارمندانش می کند

افشین نوری
۵ دی ۱۴۰۲ - 08:37
گوگل

به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد بخشی از کارکنان خود را با هوش مصنوعی جایگزین کند. این اتفاق ظاهرا در بخش تبلیغات گوگل رخ خواهد داد که در حال حاضر ۳۰ هزار کارمند دارد.

گوگل به‌تازگی بخشی به‌ نام Performance Max در واحد تبلیغاتی خود راه‌اندازی کرده که می‌خواهد به کمک هوش مصنوعی، تبلیغات را در بهترین زمان مناسب به مخاطبان خود ارائه کند. این اتفاق ممکن است تعداد بسیار زیادی از کارکنان فعلی گوگل را تحت تاثیر قرار دهد.

استفاده از هوش مصنوعی هرچند ممکن است به‌ ضرر کارکنان گوگل باشد، اما باعث افزایش سودآوری گوگل و کاهش هزینه‌های این شرکت خواهد شد.

اخیرا موسسه گلدمن ساکس با انتشار گزارشی پیش‌بینی کرده بود که با گسترش هوش مصنوعی در دنیا حدود ۳۰۰ میلیون شغل انسانی از بین خواهد رفت.

گوگل در تلاش برای گسترس راه‌های استفاده از چت بات هوش مصنوعی بارد Bard به عنوان رقیب ChatGPT است. طبق پست وبلاگی جدید این شرکت، Bard اکنون با جیمیل، مپس و یوتیوب یکپارچه است و کاربران می توانند از آن استفاده کند.

یوری پینسکی، مدیر Bard، در توضیح این قابلیت گفته است که «برای مثال اگر شما قصد سفر به گرند کانیون را دارید می‌توانید از بارد بخواهید تاریخ‌هایی را که برای شما مناسب هستند را پیدا کند و اطلاعات زمان پرواز و هتل و مسیرهای گوگل مپس و حتی ویدیوهای یوتیوب را برای شما نشان دهد.»

گوگل گفته که قابلیت‌های جدید Bard AI از طریق به‌روزرسانی‌ PalM 2 امکان‌پذیر شده است. گوگل چت ربات بارد را در ماه مارس امسال عرضه کرد تا با پلتفرم‌های ChatGPT و Bing AI مایکروسافت رقابت کند.

گوگل همچنین گفته است که بررسی مجدد پاسخ‌های بارد اکنون با دکمه Google It بسیار سریع‌تر انجام خواهد شد.

در حال حاضر این چت بات در اروپا (همه ۲۷ کشور) و برزیل در دسترس است. گوگل گفته که با متخصصان، سیاست‌گذاران و رگلاتورهای حریم خصوصی در مورد گسترش پلتفرم هوش مصنوعی خود همکاری داشته است.

گوگل همچنین قابلیت‌های جدیدی به این سرویس اضافه کرده است که به شما اجازه می‌دهند تا لحن و سبک پاسخ‌های بارد به سوالات را سفارشی‌سازی کنید. 

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.