شایعه: منتظر شیائومی ۱۴ پرو در بازارهای جهانی نباشید

افشین نوری
۲۳ آذر ۱۴۰۲ - 09:30
شیائومی 14 پرو

شیائومی اخیرا از گوشی های پرچمدار ۱۴ و ۱۴ پرو در چین رونمایی کرد. طبق معمول انتظار می‌رفت که شیائومی آنها را در بازارهای جهانی نیز عرضه کند اما ظاهرا این اتفاق برای شیائومی ۱۴ پرو نخواهد افتاد.

به نظر می‌رسد فقط گوشی شیائومی ۱۴ در خارج از چین عرضه خواهد شد و متاسفانه شیائومی ۱۴ پرو از این فرصت بی‌بهره خواهد ماند.

بنابراین امسال فقط یکی از مدل‌های شیائومی ۱۴ در خارج از چین فروخته خواهد شد. اگر شیائومی ۱۴ اولترا هم به جمع آن بپیوندد منطقی است که شیائومی ۱۴ پرو به عنوان یک مدل وسطی فراموش شود. تحقیقات بازار نشان دهد که مشتریان یا به سراغ مدل پایه می‌روند یا به سراغ مدل‌ رده‌بالاتر.

اگر شما هم جزو کسانی هستید که منتظر عرضه جهانی ۱۴ پرو بودید، مطمئنا این خبر برایتان خبر بدی خواهد بود، اما این موضوع هنوز به‌طور رسمی تائید نشده است.

در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم شیائومی در نهایت چه تصمیمی می گیرد. شیائومی ۱۴ پرو لخیرا رکورد جدیدی در تاریخ شرکت شیائومی ثبت کرده است. این گوشی به پرفروش‌ترین گوشی اندرویدی در چین تبدیل شده است.

وب‌سایت Wall Street Insights گزارش داده است که شیائومی در فاصله ده روز از زمان عرضه سری ۱۴ شیائومی، یعنی از ۳۱ اکتبر تا دهم نوامبر، ۱.۴۴۷۴ میلیون دستگاه از این سری فروخته است. این یک رکورد جدید برای گوشی های پرچمدار رده‌بالای شیائومی است.

شیائومی همچنین تنها شرکت چینی سازنده گوشی هوشمند است که به رشد ماهانه مثبت در بازار گوشی‌های هوشمند چین دست یافته است. رشد ماهانه این شرکت ۸.۹ درصد افزایش یافته که از رشد ماهانه ۰.۸ درصدی اپل فراتر رفته است.

بعد از شیائومی، هواوی و آنر به ترتیب در رده‌های دوم و سوم قرار گرفته‌اند. البته هر دو شرکت شاهد کاهش سهم بازار خود نسبت به ماه گذشته بودند. سهم بازار هواوی از ۱۴ درصد به ۱۳ درصد و سهم بازار آنر از ۱۳.۲ درصد به ۱۲.۸ درصد رسیده است.

مدل پایه شیائومی ۱۴ پرو ۳۹۹۹ یوان (۵۵۰ دلار) قیمت دارد. در حالیکه نسخه تیتانیومی شیائومی ۱۴ پرو با قیمت ۶۴۹۹ یوان (۸۹۰ دلار) قابل دسترس است که دارای ترکیب حافظه ۱۶ گیگابایت رم + ۱ ترابایت حافظه داخلی است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.