گوگل عرضه هوش مصنوعی قدرتمند Gemini را به تعویق انداخت

افشین نوری
۱۲ آذر ۱۴۰۲ - 18:11
Gemini

گوگل هوش مصنوعی Gemini را در رویداد I/O 2023 خود معرفی کرد و حالا طبق گزارشی که امروز منتشر شده، عرضه آن تا ماه ژانویه به تعویق افتاده است.

ظاهرا ساندار پیچای مدیرعامل گوگل تصمیم گرفته عرضه Gemini را به تعویق بیاندازد، زیرا گوگل متوجه شده که این هوش مصنوعی به برخی سوالات غیر انگلیسی پاسخ‌های قابل اعتمادی نمی‌دهد.

پیچای اخیرا گفته بود که گوگل تمرکز خود را روی عرضه هر چه سریع‌تر Gemini 1.0 قرار داده است. اما حالا به نظر می‌رسد که گوگل همچنان در حال نهایی کردن نسخه اولیه Gemini است.

گوگل در I/O گفته بود که Gemini قابلیت‌های چندوجهی چشمگیری را ارائه خواهد کرد که در مدل‌های قبلی دیده نشده است. گوگل قصد دارد تا Gemini را به یک پلتفرم جذاب برای توسعه دهندگان شخص ثالث تبدیل کند.

هنوز مشخص نیست که آیا Gemini در سرویس‌های گوگل مانند بارد ، سرچ و ورک‌اسپیس ادغام خواهد شد یا خیر. گفتنی است مایکروسافت نیز اعلام کرده که بینگ چت را به کوپایلت (Copilot) تغییرنام داده است تا به دستیار هوش مصنوعی خود هویت ثابتی در سراسر محصولاتش بدهد. به طور مشابه، Bing Chat Enterprise نیز با نام کوپایلت از اول دسامبر قابل دسترس خواهد بود.

کوپایلت مبتنی بر آخرین مدل‌های هوش مصنوعی GPT-4 و DALL-E 3 است و مایکروسافت گفته است که این پلتفرم به هیچ‌وجه درخواست‌ها و پاسخ‌های کاربران را ذخیره نخواهد کرد. بنابراین مایکروسافت از چت‌های کاربران برای آموزش بیشتر مدل‌های خود استفاده نخواهد کرد.

مایکروسافت علاوه بر اعلام این خبر در رویداد Ignite AI، فاش کرد که در مایکروسافت ۳۶۵ گزینه‌های شخصی‌سازی بیشتری برای کوپایلت ارائه خواهد شد. کاربران می‌توانند فرمت، سبک و لحن دلخواه خود را در برنامه‌های ورد و پاورپوینت انتخاب کنند و در برنامه‌های دیگر مایکروسافت ۳۶۵ نیز این گزینه‌ها وجود خواهند داشت.

در برنامه مایکروسافت تیمز نیز قرار است کوپایلت قابلیت یادداشت‌برداری در طول جلسه را از سال آینده دریافت کند. کاربران حتی می‌توانند اطلاعات خاصی را به کوپایلت بگویند که در یادداشت‌ها گنجانده شوند.همچنین در کانال های تیمز، کاربران می‌توانند از کوپایلت برای ترکیب پست‌های طولانی یا بررسی اتفاقات مهم در طول روز استفاده کنند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.