ببینید: طراحی قلم S-Pen گلکسی S24 اولترا فاش شد

افشین نوری
۱۰ آذر ۱۴۰۲ - 17:12
گلکسی S24 اولترا

انتظار می‌رود سامسونگ گلکسی S24 اولترا در ژانویه ۲۰۲۴ به طور رسمی معرفی کند و حالا به‌لطف تائیدیه FCC، طراحی قلم S-Pen آن فاش شده است.

دریافت گواهینامه FCC برای قلم S-Pen گلکسی S24 اولترا نشان‌دهنده نزدیک بودن این گوشی هوشمند است. این قلم دارای اتصال BLE است و شبیه قلم S-Pen گلکسی S23 اولترا است. اسناد FCC یک قلم خاکستری/گرافیتی را نشان می‌دهد، اما ممکن است گزینه‌های رنگ بیشتری را نیز مطابق با رنگ گوشی ببینیم.

گلکسی S24 اولترا

قلم S-Pen گلکسی S24 اولترا دارای شماره مدل EJ-PS928 و محدوده فرکانسی ۲۴۰۲ تا ۲۴۸۰ مگاهرتز است. طول قلم ۱۰۴.۶۴ میلی‌متر است، اما وزن آن را ذکر نشده است. همچنین مشخص نیست که این قلم گواهینامه IP خواهد داشت یا خیر.

گلکسی S24 اولترا

انتظار می‌رود در هفته‌های آینده جزئیات بیشتری درباره سری گلکسی S24 منتشر شود. سامسونگ گوشی گلکسی S24 را در بازارهای مختلف با تراشه اگزینوس یا اسنپدراگون عرضه خواهد کرد.

به نظر می رسد مدل‌های استاندارد و پلاس گلکسی S24 در ایالات متحده با تراشه اسنپدراگون و در بقیه بازارها با تراشه اگزینوس معرفی خواهد شد. اما مدل اولترا در همه کشورها با تراشه اسنپدراگون ارائه خواهد گردید.

حدس ما این بود که همه مدل‌های سری گلکسی S24، همانند سری گلکسی S23 از پردازنده‌های اسنپدراگون استفاده خواهند کرد. اما به گفته وب‌سایت کره‌ای The Elec، سامسونگ ممکن است به شرایط قبل از سری گلکسی S23 بازگردد. بطوریکه سری جدید خود را در ایالات متحده با تراشه اسنپدراگون و در کره، اروپا، هند و سایر کشورها با پردازنده‌ اگزینوس عرضه خواهد کرد. این تراشه، اگزینوس ۲۴۰۰ خواهد بود که امروز معرفی شد.

با این حال، یک تفاوت یزرگ در سال ۲۰۲۴ وجود خواهد داشت و آن اینکه مدل اولترا در همه بازارها با پردازنده اسنپدراگون عرضه خواهد شد که به احتمال زیاد تراشه اسنپدراگون ۸ نسل ۳ برای گلکسی خواهد بود.

طبق شایعات گلکسی S24 و S24 پلاس ممکن است از یک صفحه نمایش LTPO ارتقایافته بهره ببرند که منحصر به مدل های اولترا بوده است. این نمایشگر می‌تواند نرخ نوسازی متغیر ۱-۱۲۰ هرتز را به ارمغان بیاورد. این گوشی‌ها همچنین ممکن است باتری بزرگتری داشته باشند که می‌تواند باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی برای مدل کوچکتر و باتری ۴۹۰۰ میلی آمپر ساعتی در مدل پلاس باشد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.