آپدیت جدید گوگل میت تماس ویدیویی یک به یک را در گوشی موبایل آسان‌تر می‌کند

افشین نوری
۱۵ آبان ۱۴۰۲ - 13:23
گوگل میت

اپلیکیشن گوگل میت پس از بازنشستگی Duo، تبدیل به اپلیکیشن تماس ویدیویی این شرکت در دستگاه‌های دسکتاپ و موبایلی شده است. حالا کاربران میت قابلیت مهمی را دریافت کرده‌اند که امکان برقراری تماس‌های ویدیویی یک به یک را می دهد.

قبل از این، کاربران میت باید قبل از برقراری تماس‌های ویدیویی یک در اپلیکیشن موبایلی آن، لینک جلسه ایجاد می‌کردند که می‌توانستند آن را از طریق چت یا ایمیل به اشتراک بگذارند.

آخرین آپدیت این اپلیکیشن حالا نیاز به ایجاد لینک برای برقراری تماس‌های ویدیویی یک به یک را از بین می‌برد، بنابراین کاربران می‌توانند در اپلیکیشن خود مستقیما با همکار خودشان تماس برقرار کنند.

گوگل علاوه بر ساده‌تر کردن امکان برقراری تماس‌های ویدیویی یک به یک، قابلیت‌هایی نیز برای تماس‌ها اضافه کرده است که شامل چت درون جلسه، پس‌زمینه‌های مجازی و افکت های بصری می‌شوند.

به گفته گوگل، قابلیت جدید میت به طور پیش‌فرض فعال است و همچنین قرار است کنترل‌های مدیریت برای محدود کردن تماس‌های ورودی در سال آینده ارائه شوند.

گوگل در نسخه‌های قبلی گوگل میت، کیفیت ۷۲۰ را به عنوان حداکثر رزولوشن این برنامه در نظر گرفته بود که با معیارهای امروزی و استفاده کاربران از رزولوشن ۴K، چندان به ذائقه همه خوش نمی‌آمد. بااینحال، اوایل این هفته، گوگل دسترسی فیلمبرداری ۱۰۸۰ را برای برخی از کاربران آزاد کرد.

این قابلیت در حالت پیش فرض غیرفعال است، اما می‌توانید از طریق تنظیمات برنامه و بخش ویدیو این رزولوشن را برای خود تغییر دهید.

در این بین، مهم‌ترین نکته موجود در دسترسی محدود به این قابلیت، پشتیبانی وبکم شما از این رزولوشن، عدم پشتیبانی از رزولوشن ۱۰۸۰ در نسخه اندروید و مخصوصا انحصار‌گرایی برای ارتباطات ویدیویی دو نفره است.

در نهایت نیز، بخش دیگر انحصارگرایی این قابلیت فعلا محدود به شرکت‌ها، فعالیت‌های تجاری گوگل و حساب‌های آموزشی می‌شود و کاربران با حساب‌های معمولی نمی‌توانند از این قابلیت بهره ببرند. خوشبختانه، این ویژگی درحال آماده سازی است و در روز ۲۹ اردیبهشت برای تمامی کاربران آماده خواهد شد.

گوگل میت همچنین یک قابلیت جدید برای ایجاد پس‌زمینه‌های مجازی ۳۶۰ درجه معرفی کرده است. این قابلیت برای گوشی‌های اندرویدی و آی او اس عرضه شده است. 

شما با استفاده از این قابلیت خواهید توانست پس‌زمینه خود را به صورت ۳۶۰درجه و براساس موقعیتی که قرار گرفتید تغییر دهید. 

این یک قابلیت جذاب برای کاربران خواهد بود و باید ببینیم بازخورد آن در بین کاربران گوگل میت چگونه خواهد بود. 

گوگل اخیرا قابلیت‌های جدیدی مثل ری اکشن با ایموجی را نیز به میت اضافه کرده بود، با این حال، این اپلیکیشن هنوز فاصله زیادی با زوم مایکروسافت دارد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.