ChatGPT حالا می‌تواند به کل اینترنت دسترسی داشته باشد

افشین نوری
۱ آبان ۱۴۰۲ - 14:53
ChatGPT

شما حالا می توانید با ChatGPT کل وب را مرور کنید. در ماه می امسال OpenAI به کاربران اجازه داد تا از ChatGPT به همراه موتور بینگ استفاده کنند. اما این شرکت پس از آنکه متوجه شد کاربران می توانند از این چت بات برای دسترسی به محتوای پی‌وال استفاده کنند، بلافاصله قابلیت مروز وب را حذف کرد.

قابلیت مرور وب اخیرا به کاربران پولی ChatGPT به صورت آزمایشی بازگردانده شد و حالا بعد از چند هفته آزمایش، به نظر می‌رسد که همه چیز خوب پیش رفته است و این قابلیت اکنون از حالت بتا خارج شده است و بخشی از مدل GPT-4 شده است که کاربران Plus و Enterprise ChatGPT می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند.

مایکروسافت به عنوان صاحب موتور جستجوی بینگ، یکی از سرمایه‌گذاران اصلی OpenAI بوده است و تاکنون بیش از ۱۳ میلیارد دلار در این شرکت هوش مصنوعی سرمایه‌گذاری کرده است. همکاری این دو شرکت بعد از گذشت سه سال است همچنان ادامه دارد.

استفاده از قابلیت مرور وب ChatGPT بسیار ساده است. در نسخه بتا باید آن را در تنظیمات ChatGPT روشن می‌کردید، اما حالا کاربران Plus و Enterprise دیگر نیازی به انجام این کار ندارند. این قابلیت اکنون به عنوان یک گزینه در منوی کشویی زیر انتخابگر مدل GPT-4 قابل دسترس است.

سایر به‌روزرسانی‌های ChatGPT شامل DALL-E3 برای کاربران Plus و Enterprise به‌همراه قابلیت‌های مکالمه صوتی و تصویری می‌شود.

OpenAI نسخه جدیدی از ChatGPT ارائه کرده است که به شما اجازه می دهد تا با صدای خود یا آپلود کردن یک تصویر، از این ربات هوش مصنوعی درخواست پاسخ کنید. به‌گفته OpenAI، قابلیت‌های جدید در دو هفته آینده برای کاربران پولی ChatGPT ارائه می‌شود و سایر کاربران نیز به‌زودی آن‌ها را دریافت خواهند کرد.

در بخش چت صوتی، شما می‌توانید روی دکمه‌ای ضربه بزنید و سوال خود را بپرسید. ChatGPT صدای شما را به متن تبدیل خواهد. این قابلیت بسیار شبیه به الکسا یا دستیار هوشمند گوگل است اما فناوری OpenAI مسلما بهتر از آن‌ها خواهد بود.

در بخش آپلود تصویر نیز به نظر می‌رسد که کمی شبیه به لنز گوگل باشد. ChatGPT عکس‌های شما بررسی خواهد کرد و بر اساس آن پاسخ خواهد داد. البته جستجوی تصویر نیز می‌تواند مشکلات خاص خودش را داشته باشد.

OpenAI گفته است که قابلیت ChatGPT برای اظهارنظر مستقیم درباره افراد را به خاطر حفظ حریم خصوصی محدود کرده است. 

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.