اینستاگرام در اندروید قابلیت تم پویا را دریافت می‌کند

افشین نوری
۱ آبان ۱۴۰۲ - 14:40
اینستاگرام

سال گذشته، اندروید ۱۳ به خاطر پشتیبانی از تم پویا برای آیکون‌ها مورد توجه زیادی قرار گرفت. هدف این قابلیت، شخصی سازی صفحه هوم با توجه به ترجیحات کاربر است. پس از آن، چندین اپلیکیشن برای اولین بار از این قابلیت استفاده کردند. با این حال، برخی اپلیکیشن‌های اجتماعی مانند اینستاگرام آن را ارائه نکردند.

حالا به نظر می رسد قابلیت تم پوبا برای آیکون‌ها در اینستاگرام اجباری خواهد شد. متاسفانه متا به عنوان شرکت مادر اینستاگرام، پشتیبانی از این قابلیت را تاکنون ارائه نکرده است. اما میشال رحمان متخصص اندروید فاش کرده است که اندروید v307.0.0.0.30 دارای قابلیت اجباری تم پویا است.

اینستاگرام

متا هنوز اظهارنظری در این باره نکرده است اما سایر اپلیکیشن‌های شبکه اجتماعی مانند ردیت، ایکس و لینکدین قبلا این تم پویا را دریافت کرده‌اند. در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم این قابلیت چه زمان در دسترس کاربران اینستاگرام قرار می‌گیرد.

همچنین برخی کاربران اینستاگرام یک قابلیت جدید دریافت کرده‌اند که به آنها اجازه می‌دهد تا یک نظرسنجی در قسمت نظرات پست های خود ایجاد کنند. این قابلیت فعلا برای همه کاربران در دسترس نیست، بلکه فقط برای تعدادی از خالقان محتوا قابل دسترس است.

قابلیت جدید اینستاگرام توسط آدام موسری، رئیس این شرکت اعلام شده است. او این خبر را در کانال پخش خود منتشر کرد و تاکید کرده که نظرسنجی های اینستاگرام را اکنون می‌توان در بخش نظرات پست‌های فید و ریلز اضافه کرد.

قابلیت نظرسنجی در اینستاگرام چیز جدیدی نیست، اما تاکنون امکان رای دادن به نظرسنجی در استوری‌ها فقط به صورت استیکر وجود داشت. هنوز مشخص نیست که این قابلبت چه زمانی عرضه خواهد شد. اینستاگرام اخیرا قابلیت ارسال فایل‌های GIF در بخش نظرات را نیز ارائه کرده بود.

 اینستاگرام همچنین در حال تست قابلیت انتشار استوری برای چندین فهرست مخاطب است. هدف این قابلیت آن است که به کاربران اجازه دهد تا استوری‌ها را با گروه‌های مختلف به اشتراک بگذارند و کنترل بهتری روی افرادی که می‌توانند استوری‌های آن‌ها را ببینند ارائه کند. آدام موسری، رئیس اینستاگرام، جزئیات بیشتر درباره این قابلیت را در کانال خود منتشر کرده است.

اینستاگرام قبلا قابلیت کلوز فرندز را معرفی کرده بود که به شما اجازه می‌داد تا استوری‌ها را با نزدیک‌ترین دوستان خود به اشتراک بگذارید. برای استفاده از این قابلیت، باید مشخص کنید که چه کسانی در لیست دوستان نزدیک شما قرار دارند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.