واتساپ روی قابلیت فیلتر کردن چت های گروهی کار می کند - تکفارس 
واتساپ روی قابلیت فیلتر کردن چت های گروهی کار می کند - تکفارس 

واتساپ روی قابلیت فیلتر کردن چت های گروهی کار می کند

افشین نوری
۱۹ شهریور ۱۴۰۲ - 17:26
واتساپ

واتساپ، در جدیدترین نسخه بتای خود با شماره ورژن ۲.۲۳.۱۹.۷ یک قابلیت هیجان انگیز به نام فیلترهای چت گروهی ارائه کرده است.

وب‌سایت WABetaInfo گزارش داده است که این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا کنترل بیشتری روی مکالمات خود و مدیریت پیام‌ها داشته باشند. این قابلیت هنوز در حال توسعه است.

واتساپ

در آپدیت جدید واتساپ یک فیلتر اختصاصی «گروه‌ها» وجود دارد که کاربران مدت‌ها منتظر آن بودند و امکان سازماندهی چت‌های گروهی را فراهم خواهد کرد. واتساپ علاوه بر فیلترهای چت، روی قابلیت‌های دیگری مانند تائید از طریق ایمیل و مخفی کردن آدرس‌های IP در حین تماس کار می‌کند.

واتساپ همچنین به‌تازگی یک قابلت جدید انتقال تاریخچه چت ارائه کرده است که پروسه دریافت چت‌ها و فایل‌ها در یک دستگاه جدید بدون استفاده از پشتیبان‌گیری ابری را آسان‌تر می‌کند. با این قابلیت جدید، کاربران واتساپ یک کد QR در دستگاه قدیمی خود دریافت خواهند کردکه حاوی تاریخچه پشتیبان‌گیری آن‌ها می‌شود و می‌تواند به صورت لوکال از طریق Wi-Fi Direct به دستگاه جدید منتقل شود.

قابلیت جدید انتقال تاریخچه چت برای کاربران نسخه بتا واتساپ قابل دسترس است و در حال حاضر فقط برای انتقال‌ از سیستم‌عامل‌های مشابه یعنی اندروید به اندروید و iOS به iOS کار می‌کند. این پروسه شامل مراجعه به مسیر WhatsApp Settings –> Chats –> Chat Transfer می‌شود.

همچنین وب‌سایت Wabetainfo گزارش داده است که واتساپ در حال کار روی طراحی جدیدی برای رابط کاربری خود است. جدیدترین نسخه بتا این اپلیکیشن برای اندروید با شماره ورژن ۲.۲۳.۱۸.۱۸ چندین بهبود را در نوار بالای اپلیکیشن نشان می‌دهد. این بهبودها شامل تغییر رنگ پس‌زمینه، اصلاح ناوبری نوار بالا و فیلترهای چت می‌شوند.

طراحی جدید نوار بالای واتساپ شامل یک دکمه منوی اضافی در سمت راست، در کنار آواتار پروفایل می‌شود. رنگ پس‌زمینه این قسمت و همچنین نوار وضعیت بالای آن از سبز به سفید تغییر پیدا کرده است. لوگوی واتساپ هم از سفید به سبز تغییر کرده است.

انتظار می‌رود تغییرات جدید در به‌روز رسانی آینده ارائه شوند. واتساپ همچنین قصد دارد قابلیت ارسال پیام ویدیویی را نیز ارائه کند. این قابلیت به کاربران اجازه خواهد داد تا ویدیوهای کوتاه را به‌طور مستقیم در چت‌های خود ضبط و ارسال کنند و یک تجربه مکالمه تعاملی‌تر داشته باشند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید