اپل علاقه کم توسعه دهندگان به هدست ویژن پرو را رد کرد

افشین نوری
۱۳ شهریور ۱۴۰۲ - 17:52
ویژن پرو

اخیرا گزارش‌هایی درباره علاقه توسعه‌دهندگان به ویژن پرو وجود داشتَ، اما حالا اپل ابن گزارش‌ها را رد کرده است.

اپل در کنفرانس سالانه توسعه دهندگان خود که چند ماه پیش برگزار شد از هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو رونمایی کرد. این هدست به خاطر مشخصات رده بالایی که دارد دارای برچسب قیمتی ۳۴۹۹ دلار است. حالا ، اپل کیت توسعه‌دهنده ویژن را ارائه کرده است که به توسعه دهندگان اجازه ایجاد اپلیکیشن‌ها و بازی‌های نوآورانه را برای ویژن پرو خواهد داد.

توسعه دهندگانی که در حال توسعه اپلیکیشن‌ برای ویژن پرو هستند، نظرات متفاوتی درباره آن دارند. برخی‌ها فکر می‌کنند که این هدست بازار بزرگی خواهد داشت و بعضی‌ها نیز آن سرمایه گذاری پرخطری می دانند.

مارک گورمن تحلیلگر بلومبرگ اخیرا گفته بود که کارگاه‌های اپل برای توسعه‌دهندگان ویژن پرو دارای صندلی‌های خالی زیادی است و توسعه‌دهندگان کمی در آن‌ها حضور پیدا کرده‌اند.

اپل درباره این موضوع اظهار نظر نکرده اما گفته است کسانی که در این کارگاه‌ها شرکت کرده‌اند بسیار راضی بودند.

اپل اصرار دارد که وانمود کند توسعه دهندگان بیشتر از حد انتظار درباره ویژن پرو هیجان زده هستند. این شرکت ادعا کرده که تعداد دانلودهای کیت توسعه نرم افزار ویژن پرو (SDK) بسیار بیشتر از انتظارات بوده است.

با این حال، به نظر می‌رسد که انتظارات متفاوت در بین توسعه دهندگان ویژن پرو وجود دارد و برخی‌ها نسبت به آن خوش بین هستند.

طراحی ویژن پرو بسیار پیچیده است و قابلیت‌های منحصربه‌فردی مثل EyeSight دارد که شامل نماهای اضافی که برای دیگران قابل مشاهده هستند می‌شود. این قابلیت‌ها به همراه فناوری پیشرفته نمایشگرهای micro-OLED با وضوح بالا به ناچار مشکلاتی را برای اپل ایجاد کرده‌اند و به همین خاطر است که عرضه این هدست برای چندین ماه بعد از معرفی برنامه ریزی شده است.

همچنین وب‌سایت  The Elec گزارش داده است که اپل احتمالا فقط قادر به عرضه ۴۰۰ هزار دستگاه از هدست جدید خود در هر سال خواهد بود و دلیل آن هم این است که سونی به عنوان سازنده نمایشگرهای این هدست نمی‌تواند بیش از این تعداد بسازد.

این وب‌سایت گفته است که سامسونگ می‌تواند حداکثر ۱۰۰ هزار تا ۲۰۰ هزار پنل در هر سه ماهه با ۴۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار در هر سال تولید کند . اگر دو نمایشگر ویژن پرو را در نظر بگیریم، اپل ماکزیمم می‌تواند ۴۰۰ هزار دستگاه از این هدست را در یک سال عرضه کند. 

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.