X ظاهراً تصاویر قدیمی توییتر را حذف کرده است

افشین نوری
۳۰ مرداد ۱۴۰۲ - 09:12
توییتر

به نظر می‌رسد پلتفرم X که قبلا با نام توییتر شناخته می‌شد، در نمایش تصاویر پست شده در بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ به مشکل برخورد کرده است.

این موضوع به‌تازگی مورد توجه کاربران قرار گرفته است بطوریکه یکی از کاربران X به نام Tom Coates متوجه شده که عکس سلفی معروف الن دی جنرس در اسکار سال ۲۰۱۴ که رکورد بیشترین ریتوییت را شکست از توییتر حذف شده است.

گفتنی است توییتر تا سال ۲۰۱۱ دارای قابلیت آپلود تصاویر نبود و قبل از آن، از سرویس‌هایی میزبانی تصویر استفاده می‌کرد. یکی از آن‌ها TwitPic بود که در سال ۲۰۱۴ بسته شد، بنابراین همه تصاویر پست شده در این سرویس از بین رفته‌اند. با این حال، به نظر می‌رسد که تصاویر ارسال شده در خود توییتر در بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴ نیز حذف شده‌اند.

البته تصاویری که پس از سال ۲۰۱۶ به‌طر مستقیم در توییتر پست شده‌اند، ظاهرا حذف نشده‌اند و همچنان در پلتفرم قابل مشاهده هستند. هنوز مشخص نیست که چرا تصاویر قدیمی در X نشان داده نمی‌شوند. مدیران X هنوز صحبتی در این زمینه نکرده است.

ایلان ماسک به‌تازگی گفته است که پلتفرم X به زودی قابلیت بلاک کردن کاربران را حذف خواهد کرد. لیندا یاکارینو مدیرعامل X هم گفته است: «امنیت کاربران اولویت اول ما است و ما در تلاش هستیم تا چیزی بهتر از بلاک کردن و میوت کردن ارائه کنیم.»

ماسک به‌تازگی نام توییتر را به X تغییر داده است. او قصد داد با این کار شبکه اجتماعی خود را قابلیت پیام‌رسانی مجهز کند و همچنین از پرداخت‌های موبایلی پشتیبانی کند. ماسک سال گذشته توییتر را به قیمت ۴۴ میلیارد دلار خریداری کرد، اما اعتراف کرده که ارزش این شرکت از زمان خرید آن کاهش یافته است.

در واقع ایلان ماسک سعی کرده با نام جدید X تمام آثار نام تجاری توییتر را از بین ببرد و حتی تابلوی توییتر در مقر این شرکت در شهر سانفرانسیسکو آمریکا قبل از مداخله پلیس به خاطر نداشتن مجوز تغییر کرده بود.

ایلان ماسک از زمانیکه توییتر را خریده تغییرات زیادی در آن ایجاد کرده است. او بسیاری از مدیران اجرایی را اخراج کرده، هیات مدیره را منحل کرده و حدود ۸۰۰۰ از کارمندان این شرکت را اخراج کرده است. این تغییرات باعث کاهش چشمگیر درآمدهای تبلیغاتی توییتر شده است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.