اندروید به زودی به شما اجازه سوئیچ کردن بین گوشی ها در بین تماس ها را خواهد داد - تکفارس 
اندروید به زودی به شما اجازه سوئیچ کردن بین گوشی ها در بین تماس ها را خواهد داد - تکفارس 

اندروید به زودی به شما اجازه سوئیچ کردن بین گوشی ها در بین تماس ها را خواهد داد

افشین نوری
۲۲ مرداد ۱۴۰۲ - 09:02
اندروید

میشال رحمان از افشاگران حوزه فناوری و به عنوان یک کارشناس اندروید فاش کرده است که گوگل روی قابلیت جدیدی به نام Link Your Devices کار می‌کند که دستگاه‌های اندرویدی را که وارد یک حساب گوگل شده‌اند مرتبط خواهد کرد. این قابلیت به شما اجازه خواهد داد که یک تماس تلفنی را با یک گوشی اندرویدی شروع کرده و به گوشی دیگری سوئیچ کنید. این قابلیت “Change Contact” نام دارد.

رحمان همچنین یک قابلیت دیگر به نام “Internet Sharing” کشف کرده که به یک دستگاه متصل اجازه می دهد تا اتصال وای‌فای را با یک گوشی متصل دیگر به اشتراک بگذارد. همچنین، اپلیکیشن‌ها به کاربران اطلاع خواهند داد که چگونه می‌توانند محتوای خود را بین دستگاه‌های لینک‌شده به اشتراک بگذارند. این قابلیت با رفتن به مسیر Settings > Google > Device and Sharing قابل دسترس خواهد بود.

اپل نیز قابلیت مشابهی به نام Continuity ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد تا دستگاه‌هایی متصل به یک Apple ID به هم مرتبط شوند. همچنین قابلیت مشابه Continue Apps سامسونگ به کاربر اجازه می‌دهد تا استفاده از یک اپلیکیشن را در یک دستگاه گلکسی شروع کند و درست از جایی که مانده، در دستگاه دیگر گلکسی به کار خود ادامه دهد. قابلیت Link Your Devices احتمالا در نسخه پایدار اندروید ۱۴ عرضه خواهد شد.

گوگل همچنین روی یک اسکنر کد جدیدی کار می‌کند که به طور خودکار یک کد QR را در قاب دوربین تشخیص خواهد داد و قادر به بزرگنمایی و خواندن آن خواهد بود. این قابلیت هنوز عرضه نشده است، اما در جدیدترین APIهایی است که گوگل در اختیار توسعه‌دهندگان قرار داده رویت شده است.

به گزارش وب‌سایت ورج، Google Code Scanner API با یک قابلیت جدید به‌روزرسانی شده است. این قابلیت در حا حاضر با اپلیکیشن سیستمی اسکنر کد QR گوگل کار می کند، اما احتمالا در اپلیکیشن‌های دیگر نیز قابل استفاده خواهد بود.

اگر توسعه‌دهندگان API اسکنر کد گوگل را استفاده کنند، کاربران دیگر مجبور نخواهند شد مجوز دوربین را بدهند. این API ازفناوری یادگیری ماشین برای تفسیر کدهای QR استفاده می‌کند و برای حفظ حریم خصوصی کاربران فقط یک بارکد را به برنامه می‌دهد.

گوگل آپدیت اندروید ۱۴ بتا ۴ را به تازگی منتشر کرده که عمدتا شامل رفع باگ‌ها می شود، اما یک قابلیت خوب برای آسان‌تر کردن باز کردن قفل گوشی ارائه کرده است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید