گجت اپل ایرتگز ۲ احتمالا در اواخر سال ۲۰۲۴ وارد مرحله تولید انبوه می شود - تکفارس 
گجت اپل ایرتگز ۲ احتمالا در اواخر سال ۲۰۲۴ وارد مرحله تولید انبوه می شود - تکفارس 

گجت اپل ایرتگز ۲ احتمالا در اواخر سال ۲۰۲۴ وارد مرحله تولید انبوه می شود

افشین نوری
۱۲ مرداد ۱۴۰۲ - 11:20
اپل ایرتگ

اپل گجت ایرتگز را در آوریل ۲۰۲۱ با قیمت ۲۹ دلار معرفی کرد، و ممکن است نسخه بعدی آن را در اواخر سال ۲۰۲۴ یا اوایل سال ۲۰۲۵ ارائه کند.

مینگ‌چی کو، تحلیلگر مطرح پیش‌بینی کرده است که ایرتگز ۲ به احتمال زیاد در سه ماهه چهارم ۲۰۲۴ وارد مرحله تولید انبوه خواهد شد. کو معتقد است که نسل دوم ایرتگز با هدست ویژن پرو اپل یکپارچه خواهد شد.

هنوز جزئیات زیادی درباره ایرتگز ۲ در دسترس نیست، اما از آنجاییکه نسل اول آن با تراشه U1 معرفی شد، انتظار می‌رود ایرتگز ۲ با تراشه U2 و در کنار ارتقا‌های دیگری نسبت به مدل قبلی معرفی شود.

گجت ایرتگز با وجود همه محبوبیتی که در بین کاربران پیدا کرده است اما مشکلاتی نیز برای آن‌ها ایجاد کرده است. سارقان در ماه‌های اخیر توانسته‌اند با ردیابی این گجت اقدام به دزدیدن خودروی کاربران زیادی بکنند.

اپل برای مقابله با این مشکل، ایرتگز را مجهز به سیستم هشدار است اما حالا مشکل دیگری به وجود آمده است و آن اینکه این هشدارها حتی برای کسانی که ردبابی نمی‌شوند ارسال می‌شود.
گجت ایرتگز قرار بود در پیدا کردن اشیا گمشده مثل کلید و گوشی به کاربران کمک کند اما حالا خودش تبدیل به مشکل شده و سرقت خودروها را به‌شدت افزایش داده است.

اپل با ارائه سیستم هشدار برای ایرتگز تاحدودی توانسته جلوی سرقت خودروها را بگیرد. برای مثال، یک مادر و دختر در آمریکا بعد از پارک خودروی خودشان و ترک محل، نوتیفیکیشنی از طرف ایرتگز دریافت می‌کند که خودروی آن‌ها ردیابی شده است و آن‌ها بلافاصله به محل برگشتند و مانع از دزدیده شدن آن شدند.

اما حالا مشکلی که به وجود آمده این است که هر کاربری که دارای ایرتگز است حتی در صورتی که تحت ردیابی نباشد این نوتیفیکیشن‌ها را دریافت می‌کند. این اتفاق در هر ساعت از روز یا شب اتفاق می‌افتد و متاسفانه باعث آزار و اذیت کاربران می‌شود.

کاربران زیادی این مشکل را گزارش کرده‌اند. برای مثال Ryan McClain یک بازاریاب ۲۵ ساله ساعت یک صبح نوتیفیکیشنی دریافت کرده مبنی بر اینکه او در حال ردیابی شدن است. این پیام باعث ترس و نگرانی او شده بطوریکه کاملا شوکه شده و با خودش پرسیده این وق صبح چه کسی من را دنبال می‌کند؟

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید