یوتیوب تی‌وی قابلیت استریم چندگانه را برای علاقمندان WNBA عرضه کرد

افشین نوری
۹ مرداد ۱۴۰۲ - 11:05
یوتیوب

گوگل قابلیت استریم همزمان چندگانه را برای اپلیکیشن یوتیوب تی‌وی عرضه کرده است که به کاربران WNBA اجازه تماشای زنده چهار بازی همزمان را خواهد داد. البته این قابلیت فقط برای نسخه موبایلی ارائه شده و نسخه وب آن را دریافت نکرده است.

یوتیوب از ماه گذشته شروع به تست قابلیت مذکور با محتواهایی مثل اخبار، ورزش، آب و هوا و موارد دیگر کرده بود و حالا این قابلیت را برای مشترکین WNBA League Pass در یوتیوب تی‌وی TV عرضه شده است.

کاربران با استفاده از این قابلیت می‌توانند چندین پخش زنده را به طور همزمان در تلویزیون‌های هوشمند خود مثل دستگاه‌های Chromecast ،Google TV یا Amazon Fire TV Stick 4K Max تماشا کنند.

کاربران می‌توانند به تب اصلی در بخش «Recommended Multiple Views» بروند و بازی‌های زنده را در قسمت Watch Next recommendation چک کنند. کاربران همچنین می‌توانند از این قابلیت در صفحه اصلی کانال Primetime استفاده کنند و پخش‌های زنده چندگانه NFL و WNBA را تماشا کنند.

گوگل اعلام کرده که هر ماه بیش از ۲ میلیارد نفر وارد سرویس یوتیوب شورتس می شوند و ویدیوهای آن را تماشا می کنند. این باعث موضوع برتری شورتس نسبت به رقبایی مانند تیک تاک و ریلز شده است. این عدد در مقایسه با ۱.۵ میلیارد کاربرماهانه شورتس در سال گذشته بسیار قابل‌توجه است.

گوگل همچنین گفته است که سرویس یوتیوب در طول سه ماهه دوم ۲۰۲۳ حدود ۷.۶۷ میلیارد دلار درآمد تبلیغات داشته است که فراتر از برآوردهای تحلیلگران بوده و رشدی ۴ درصدی را نسبت به سال گذشته تجربه کرده است.

یوتیوب تصمیم دارد امکان درآمدزایی از سرویس ویدیوهای کوتاه شورتس (Shorts) را برای کاربران و خالقان محتوا فراهم کند. در همین راستا، سرویس شورتس قرار است از سال ۲۰۲۳ به برنامه Partner یوتیوب بپیوندد. در این برنامه، خالقان محتوا قادر خواهند بود تا از طریق پخش تبلیغات در ویدیوهای خود درآمد کسب کنند. در حال حاضر، کاربران امکان کسب درآمد از طریق دریافت حق اشتراک و فروش برخی کالاها را دارند و به این ترتیب خالقان محتوا از راه‌های مختلفی قادر به درآمدزایی از سرویس شورتس خواهید بود. 

گوگل علاوه بر تبلیغات، از روش‌های دیگری نیز برای درآمدزایی از یوتیوب استفاده کرده است. این شرکت در ماه آوریل، شروع به عضه پیش‌فروش اشتراک NFL Sunday Ticket کرد که در پاییز پخش خواهد شد. یوتیوب همچنین با شرکت Warner Bros. Discovery به توافق رسیده تا یک پکیج Max-NFL Sunday Ticket را در یوتیوب تی‌وی ارائه کند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.