نیکون از کاربران خواسته تا به جای استفاده از هوش مصنوعی با دوربین های واقعی عکاسی کنند

مهدی حلوائی
۳۰ خرداد ۱۴۰۲ - 15:10
نیکون

بیشتر شرکت‌های بزرگ بازار دوربین‌های عکاسی در قبال رشد ناگهانی مولدهای تصویر، مانند میدجرنی (Midjourney)، سکوت کرده‌اند اما امروز نیکون (Nikon) از کاربران خواسته تا به جای استفاده از فناوری‌‌های یادشده با استفاده از دوربین‌های واقعی به ثبت تصاویر مورد نظر خود بپردازند.

نیکون

وب‌سایت پروی نیکون امروز تصاویری از چند مکان‌ واقعی را منتشر کرد که روی آن‌های عبارت‌هایی مشابه دستور متنی مورد نیاز مولدهای هوش مصنوعی برای ساخت تصاویر قرار گرفته است. این پویش شرکت نیکون برای مقابله با افزایش اخیر میزان استفاده از این مولدها آغاز شده است، هرچند که هنوز تصاویر تولیدشده توسط هوش مصنوعی فاقد بسیاری از ویژگی‌های تصاویر واقعیند.

نیکون پس از سونی و کانن سومین شرکت بزرگ بازار دوربین‌های عکاسی است و از این رو جای تعجبی نیست که چنین درخواستی از کاربران کرده است. این شرکت اعلام کرده که مولدهای هوش مصنوعی، به ویژه در مناطق با منابع کم، منجر به بیکاری بسیاری از عکاسان شده است. با این وجود می‌توان گفت فناوری یادشده مزایایی نیز دارد و برای مثال به کاربرانی که توانایی سفر به کشورها و یا شهرهای دیگر برای ثبت تصاویر مورد نظر خود را ندارند کمک کرده است.

نیکون

به‌طور کلی می‌توان گفت که هوش مصنوعی و دوربین‌های عکاسی رقیب مستقیم یکدیگر نبوده و در واقع این فناوری با ارتقای قابلیت پردازش تصاویر و فوکوس خودکار دوربین‌ها به پیشرفت آن‌ها نیز کمک کرده است. بنابراین احتمالاً در آینده نیز شاهد استفاده‌ از این فناوری در دنیای عکاسی خواهیم بود.

منبع: TechRadar

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.