کارت گرافیکی Arc A770 اینتل با قیمت مشابه AMD Radeon RX 7600 عملکرد بهتری در بنچمارک ها ارائه کرده است

افشین نوری
۱۹ خرداد ۱۴۰۲ - 21:02
اینتل

مشتریان هم‌اکنون در کشور چین می‌توانند کارت گرافیکی Arc A770 اینتل را با همان قیمت AMD Radeon RX 7600 که به‌تازگی معرفی شده پیدا کنند.

خرده‌فروشی محبوب JD.com کارت AMD Radeon RX 7600 را به قمیت ۲۹۰ دلار لیست کرده است در حالیکه Arc A770 اینتل نیز به قیمت ۲۹۵ دلار قابل خرید است که با توجه به عملکردی که ارائه کرده گزینه خرید بسیار بهتری نسبت به کارت AMD محسوب می‌شود.

اینتل

هر دو کارت مذکور به قیمت‌های فوق در مدل‌های سفارشی قابل دسترس هستند و کارت Radeon RX 7600 بر پایه معماری فن سه‌گانه Yeston و کارت Arc A770 اینتل بر پایه طراحی GUNNIR Photon ارائه شده‌اند. هر دو کارت دارای ۸ گیگابایت حافظه GDDR6 است، در حالیکه Arc A770 یک نسخه ۱۶ گیگابایتی نیز دارد که قیمت کمی بالاتری دارد.

برای مقایسه عملکرد این دو کارت، GUNNIR نتایج بنچمارک Arc A770 را در برابر AMD Radeon RX 7600 منتشر کرده است. عملکرد آن‌ها در سه رزولوشن متفاوت (۱۰۸۰P, 1440P, 2160P) مورد بررسی قرار گرفته و چندین بازی مختلف شامل The Witcher 3, Atomic Heart, Metro Exodus, Control, Dying Light 2, CSGOو APEX روی آن‌ها تست شده است.

اینتل

در رزولوشن ۱۰۸۰p، کارت Arc A770 توانسته بهتر از Radeon RX 7600 در همه بازی‌های AAA عمل کند و فقط در بازی‌های eSports شکست خورده است. در بازی‌های رهگیری پرتو مثل Control و Metro Exodus، کارت گرافیکی اینتل برتری قابل‌توجهی نسبت به کارت AMD داشته است. در رزولوشن ۱۴۴۰p، ما شاهد عملکرد حتی بهتری برای Arc A770 هستیم و در همه بازی‌ها توانسته Radeon RX 7600 را شکست دهد.

اینتل

اینتل Arc A770 در رزولوشن ۲۱۶۰P هم توانسته بر Radeon RX 7600 غلبه کند و در همه بازی‌های AAA به جز دو عنوان که رهگیری پرتو را اجرا می‌کردند نرخ ۹۰ فریم بر ثانیه را ارائه کرده است. بازی Control سنگین‌‌ترین عنوان با فریم‌های بالای ۳۰ در Arc A770 بود، در حالیکه RX 7600 عملکردی نزدیک به نصف آن داشته است.

عملکرد بسیار ضعیف RX 7600 در رزولوشن بالاتر احتمالا به خاطر باس بسیار محدود ۱۲۸ بیتی آن است در حالیکه کارت اینتل از باس عریض ۲۵۶ بیتی بهره می‌برد. کارت‌های گرافیکی Arc اینتل به‌طور کلی عملکرد بهتری در رهگیری پرتو دارند.

این کارت‌ها باعث شده‌اند تا جدیدترین کارت‌های ارائه شده توسط AMD و انویدیا زیاد مورد توجه قرار نگیرند.

منبع: Wccftech

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.