FBI سرویس ChipMixer را به خاطر پشتیبانی از حملات هکری به FTX و Axie Infinity مسدود کرد

افشین نوری
۲۵ اسفند ۱۴۰۱ - 11:31
FBI

پلیس FBI اعلام کرد که سرویس ChipMixer را که ارتباطاتی در هکرهای حمله کننده به صرافی‌های رمزارز FTX و Axie Infinity داشته است مسدود کرده است. به گفتi پلیس آمریکا و مقامات قضایی این کشور حدود ۴۶ میلیون دلار از دارایی‌های این شرکت به همراه دامنه اینترنتی و اکانت GitHub آن ضبط شده‌اند.

در سال‌های اخیر استفاده از سرویس‌هایی مثل ChipMixer باعث شده تا نیروهای قضایی نتوانند ردپای تراکنش‌های رمزارزی را پیگیری کنند و این موضوع با توجه به اهمیت شفافیت مبادلات ارزهای دیجیتال در آمریکا مورد توجه پلیس این کشور قرار گرفته است. در واقع این‌گونه سرویس‌ها اطلاعاتی درباره کاربرهای خود جمع‌آوری نمی‌کنند و برخلاف سایر پلتفرم‌های رمز ارز نیازی به ثبت نام ندارند. سرویس ChipMixer از سال ۲۰۱۷ تاکنون بیش از ۳ میلیارد دلار تراکنش مالی رمزارزی داشته است.

ظاهرا برخی مشتریان این سرویس، هکرهای کره شمالی بوده‌اند که ۶۰۰ میلیون دلار از سرویس بلاکچین Axie Infinity سرقت کرده‌اند. صرافی رمزارز FTX نیز مورد حملات هکری از طریق سرویس مذکور قرار گرفته است. سرویس ChipMixer تنها سرویسی نیست که تحت پیگرد قانون قرار گرفته است و به نظر می‌رسد این نوع پلتفرم‌های شیوع بیشتری در سال‌های اخیر داشته‌اند.

در هر حال باید منتظر بمانیم و ببینیم که نتیجه تحقیقات قضایی درباره این سرویس چه خواهد شد و آیا برای همیشه شاهد تعطیلی آن خواهیم بود یا نه.

منبع: TheVerge

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.