مقایسه باتری آیفون ۱۳ با آیفون ۱۲ و آیفون ۱۱

مهدی حلوائی
۲۴ شهریور ۱۴۰۰ - 15:53
باتری آیفون 13

اپل در جریان مراسم معرفی گوشی‌ آیفون ۱۳ اعلام کرد که این گوشی به باتری‌ قدرتمندی مجهز خواهد شد. اما عملکرد باتری آیفون ۱۳ در برابر آیفون ۱۲ و آیفون ۱۱ چگونه بوده است؟

هر چهار گوشی سری آیفون ۱۳ از طراحی مشابه آیفون ۱۲ در بخش‌های کناری صفحه نمایش استفاده کرده‌اند اما قطر سری آبفون ۱۲ دقیقاً ۷.۴ میلی‌متر (۰.۲۹ اینچ) بوده اما این عدد برای گوشی‌های آیفون ۱۳ برابر با ۷.۶۵ میلی‌متر (۰.۳۰ اینچ) است. باتری بزرگ‌تر آیفون ۱۳ و دوربین‌های جدید آن علت اصلی این تفاوت بوده است. با این وجود، قطر گوشی‌های آیفون ۱۳ از سری آیفون ۱۱ (۸.۳ میلی‌متر/۰.۳۲ اینچ) کمی کوچک‌تر می‌باشد.

باتری آیفون 13 مینی

به‌ادعای اپل، عمر باتری گوشی‌های آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو مکس نسبت به نسخه‌های قبلی خود ۲.۵ ساعت بیشتر بوده و گوشی‌های آیفون ۱۳ مینی و پرو نیز نسبت به گذشته ۱.۵ ساعت بیشتر شارژ نگه خواهند داشت. با این وجود، بررسی‌های دقیق نشان داده که عملکرد باتری آیفون ۱۳ بهتر از آن‌چه اپل اعلام کرده بوده است. جدول زیر عملکرد باتری گوشی‌های آیفون ۱۳ در اجرای فایل‌های ویدیویی و صوتی در مقایسه با نسخه‌های قبلی آیفون را به نمایش گذاشته است.

آیفون ۱۳آیفون ۱۲آیفون ۱۱
عمر باتری هنگام اجرای ویدیو۱۹ ساعت۱۷ ساعت۱۷ ساعت
عمر باتری هنگام اجرای صوت۷۵ ساعت۶۵ ساعت ۶۵ ساعت
آیفون ۱۳ مینیآیفون ۱۲ مینی
عمر باتری هنگام اجرای ویدیو۱۷ ساعت۱۵ ساعت
عمر باتری هنگام اجرای صوت۵۵ ساعت۵۰ ساعت
آیفون ۱۳ پروآیفون ۱۲ پروآیفون ۱۱ پرو
عمر باتری هنگام اجرای ویدیو۲۲ ساعت۱۷ ساعت۱۸ ساعت
عمر باتری هنگام اجرای صوت۷۵ ساعت۶۵ ساعت۶۵ ساعت
۱۳ پرو مکس۱۲ پرو مکس۱۱ پرو مکس
عمر باتری هنگام اجرای ویدیو۲۸ ساعت۲۰ ساعت۲۰ ساعت
عمر باتری هنگام اجرای صوت۹۵ ساعت۸۰ ساعت۸۰ ساعت

نظر شما در مورد عملکرد باتری آیفون ۱۳ چیست؟ آیا استفاده از باتری قدرتمندتر و بزرگترشدن گوشی در نتیجه‌ی آن تصمیم درستی از سوی اپل بوده است؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع: ۹to5Mac

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.