سامسونگ به‌زودی ویژگی بسیار مهمی را به میان‌رده‌های خود اضافه خواهد کرد

فاطمه آهنگریان
۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - 23:30

ممکن است کمی زود باشد که درباره گوشی‌های میان‌رده سامسونگ در سال ۲۰۲۱ اظهار نظر کنیم، اما با توجه به معرفی گوشی‌های گلکسی A71 و گلکسی A51 در دسامبر ۲۰۱۹، به احتمال زیاد جانشین‌های این دو گوشی حدود ۶ ماه بعد معرفی خواهند شد.

با اینکه در حال حاضر هیچ اطلاعاتی از گوشی‌های گلکسی A52 و گلکسی A72 نداریم، یک رسانه کره‌ای ادعا کرده است که کمپانی سامسونگ بالاخره تصمیم گرفته است که یک ویژگی بسیار مهم و کاربردی را به گوشی‌های میان‌رده و ارزان‌قیمت خود اضافه کند.

این ویژگی مهم در واقع همان شارژ بی‌سیم است که در گوشی‌های پریمیوم وجود دارد. سامسونگ از ارائه این ویژگی جذاب در گوشی‌های گلکسی A51، گلکسی A71 و حتی گلکسی A90 5G خودداری کرد. البته یک دلیل بسیار ساده برای این تصمیم سامسونگ وجود دارد. سامسونگ باید هزینه تولید گوشی‌های خود را به قدری پایین می‌آورد تا بتواند از این نمایشگرهای باکیفیت و مشخصات فنی جذاب در گوشی‌های مقرون‌به‌صرفه خود استفاده کند.

اما اکنون که کمپانی اپل گوشی ۴۰۰ دلاری خود را به ویژگی شارژ بی‌سیم مجهز کرده است، به نظر می‌رسد که سامسونگ هم قصد دارد همین کار را انجام دهد. البته امیدواریم که سامسونگ به بهانه ارائه این ویژگی، سایر ویژگی‌های جذاب گوشی‌های میان‌رده خود را حذف نکند تا به سود حاشیه‌ای بیشتری دست یابد.

گفتنی است که با معرفی گوشی‌هایی نظیر وان‌پلاس Z و گوگل پیکسل ۴a، رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند میان‌رده به مراتب سخت‌تر خواهد شد؛ چرا که این گوشی‌ها به ویژگی‌های جذاب و پر زرق و برقی نظیر مودم ۵G مجهز خواهند بود. البته در حال حاضر مطمئن نیستیم که آیا گوشی وان‌پلاس Z هم از قابلیت شارژ بی‌سیم برخوردار خواهد بود یا خیر، اما با توجه به اخبار و شایعات، مشخصات فنی این گوشی ۴۰۰ دلاری به واقع شگفت‌انگیز خواهد بود.

از جمله سایر گوشی‌های هوشمند مقرون‌به‌صرفه که از قابلیت شارژ بی‌سیم برخوردار هستند می‌توانیم به سامسونگ گلکسی S10e و ال جی G8 اشاره کنیم. با این اوصاف احتمال عرضه گوشی‌های گلکسی A52 و گلکسی A72 با قابلیت شارژ بی‌سیم افزایش می‌یابد. البته نباید انتظار داشته باشید که گوشی‌هایی نظیر گلکسی A32 و گلکسی A42 و سایر گوشی‌های ارزان‌قیمت سامسونگ به این ویژگی مجهز شوند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.