گوگل تا سال ۲۰۲۰ از مواد بازیافتی در ساخت تمامی محصولات خود استفاده می‌کند - تکفارس 
گوگل تا سال ۲۰۲۰ از مواد بازیافتی در ساخت تمامی محصولات خود استفاده می‌کند - تکفارس 

گوگل تا سال ۲۰۲۰ از مواد بازیافتی در ساخت تمامی محصولات خود استفاده می‌کند

مسلم رفیعی
۱۵ مرداد ۱۳۹۸ - 12:00
گوگل تا سال ۲۰۲۰ از مواد بازیافتی در ساخت تمامی محصولات خود استفاده می‌کند - تکفارس 

این غول جستجو می‌گوید که تا سال آینده در محصولات خود مانند بلندگوهای Google Home یا گوشی‌های پیکسل (Pixel) از کربن استفاده نخواهد کرد.

گوگل ابراز می‌دارد که در تلاش است تا استفاده از کربن را کاهش دهد. این غول اینترنتی در روز دوشنبه اعلام کرد که نسبت به حفظ خط تولید سخت‌افزاری خود، موسوم به Made By Google مصمم است. این خط شامل: گوشی‌های پیکسل، اسپیکرهای هوشمند Google Home و ترموستات‌های Nest می‌شود.

این شرکت اظهار کرد که تا سال ۲۰۲۲ در تمامی دستگاه‌های خود از مواد بازیافتی استفاده می‌کند. گوگل می‌گوید که هم‌اکنون از پلاستیک بازیافتی در برخی از ترموستات‌های Nest استفاده می‌کند، اما متعهد خواهد شد که در آینده از بازیافتی‌های متنوع‌تری استفاده کند.

اهالی مانتین ویو همچنین اعلام کرده‌اند که تا سال آینده کلیه کالاهای دریافتی یا تولیدی خود را از کربن پاک خواهند کرد. این بدان معنی است که انتشار دی‌اکسید کربن متوقف می‌شود و دیگر نیازی به کارهایی از قبیل درخت‌کاری برای جبران عوارض این گاز نیست.

یکی از سخنگویان این شرکت اعلام کرده بود که گوگل با شرکت‌های ترابری جهت کاهش تولید گازهای گلخانه‌ای همکاری خواهد کرد. به‌عنوان مثال، می‌توان محموله‌ها را به جای اقیانوس از طریق آسمان جابه‌جا کرد. برای کاهش سایر گازهای گلخانه‌ای موجود، گوگل در پروژه‌های کاهش کربن‌دی اکسید از جمله دفن گازی زباله‌ها (landfill gas) و سیستم مدیریت پسماند حیوانی، سرمایه‌گذاری می‌کند.

اعلامیه گوگل یکی از راه‌کارهای غول‌های فناوری جهت رسیدگی به عوارض محصولاتشان است. شرکت‌هایی مانند گوگل و اپل هرساله نسخه‌های جدیدی از دستگاه‌های خود را عرضه می‌کنند. این شرکت‌ها هنوز راه‌حلی را جهت جمع‌آوری دستگاه‌های قدیمی ارائه نداده‌اند. اپل، آزمایشگاهی در آستین تگزاس دارد که در آن، روش‌های جدید بازیافت وسایل الکترونیکی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

از سال گذشته، اهالی مانتین ویو شروع به انتشار گزارش‌هایی در رابطه با محصولات خود کرده‌اند و در آن‌ها، جزئیات ساخت و نحوه حمل تولیدات خود را توضیح داده‌اند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید