ببینید: تصاویر پیکسل فولد ۲ گوگل فاش شد - تکفارس 
ببینید: تصاویر پیکسل فولد ۲ گوگل فاش شد - تکفارس 

ببینید: تصاویر پیکسل فولد ۲ گوگل فاش شد

افشین نوری
۳ اسفند ۱۴۰۲ - 20:00
پیکسل فولد 2‌

گوشی تاشو پیکسل فولد ۲ گوگل قرار است در سال جدید میلادی معرفی شود و حالا تصاویر آن فاش شده که دید بهتری از طراحی آن نشان می‌دهند.

طبق این تصاویر، گوگل از طراحی متفاوتی برای دوربین‌های پشت پیکسل فولد ۲ استفاده خواهد کرد که کاملا با طراحی پیکسل فولد فرق دارد.

پیکسل فولد 2‌

از طرفی به نظر می‌رسد که گوگل مشکل حاشیه نسبتا بزرگ نمایشگر پیکسل فولد را حل کرده و این حاشیه‌ها را به‌ میزان قابل‌توجهی در پیکسل فولد ۲ کاهش داده است. ظاهرا گوگل دوربین سلفی نمایشگر داخلی این گوشی را به زیر نمایشگر منتقل کرده است.

پیکسل فولد 2‌

از طرفی، نمایشگر داخلی پیکسل فولد ۲ یک پنل ۷.۹ اینچی و نمایشگر خارجی آن ۶.۴ اینچی خواهد بود. ابعاد آن در حالت باز ۱۵۵.۲ در ۱۵۰.۲ در ۵.۲۷ میلیمتر و در حالت بسته ۱۵۵.۲ در ۷۷.۱ در ۱۰.۵۴ میلیمتر است که در هر دو حالت ضخامت کمتری نسبت به مدل قبلی دارد.

سال گذشته میلادی، گوشی پیکسل فولد در ابعاد ۱۳۹.۷ در ۷۹.۵ در ۱۲.۱ میلیمتر در حالت بسته و ابعاد ۱۳۹/۷ در ۱۵۸.۷ در ۵.۸ میلیمتر در حالت باز معرفی شد و ۲۸۳ گرم وزن داشت.

نمایشگر داخلی این گوشی یک پنل ۷.۶ اینچی با نسبت تصویر ۶:۵ و وضوح ۲۲۰۸×۱۸۴۰ پیکسل و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز است که با یک شیشه فوق‌نازک و یک لایه پلاستیکی محافظت شده است. روشنایی این نمایشگر در حالت HDR به ۱۰۰۰ نیت و در حالت ماکزیمم به ۱۴۵۰ نیت می‌رسد.

ببینید: تصاویر پیکسل فولد ۲ گوگل فاش شد - تکفارس 

گفته می‌شود پیکسل فولد ۲‌ از تراشه تنسور G4 بهره خواهد برد. این تراشه قرار است در داخل گوشی‌های پیکسل ۹ و ۹ پرو نیز استفاده شود.

البته از آنجائیکه رویداد سخت‌افزاری گوگل در پاییز هر سال برگزار می‌شود، اگر این شرکت بخواهد پیکسل فولد ۲ را در رویداد I/O 2024 در فصل بهار معرفی کند، احتمالا از تراشه تنسور G4 در آن استفاده نخواهد کرد.

طبق اطلاعات فاش شده، پیکسل فولد ۲ هنوز در مرحله تست‌ اعتبارسنجی مهندسی است و فعلا چندین مرحله تا تولید انبوه فاصله دارد.

طبق برخی شایعات به نظر می‌رسد که تنسور G4 متشکل از هسته‌های Cortex-X4 و Cortex A720 و Cortex A520 خواهد بود و تولید آن را TSMC بر عهده خواهد داشت.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید