اگر رمز عبور خود را زیاد فراموش می‌کنید، هدست ویژن پرو اپل را نخرید

افشین نوری
۱۸ بهمن ۱۴۰۲ - 10:43
اپل ویژن پرو

هدست واقعیت ترکیبی ویژن پرو اپل به تازگی با قیمت ۳۴۹۹ دلار عرضه شد و حالا مشخص شده که بازنشانی پسورد آن بدون مراجعه به اپل استور امکان‌پذیر نیست.

این هدست که دنیای واقعی و مجازی را باهم ادغام می‌کند با قیمت ۳۴۹۹ دلاری خود بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اما کاربران باید قبل از هزینه کردن چنین مبلغی باید نسبت به همه جزئیات آن آگاهی داشته باشند. از جمله اینکه، شما نمی‌توانید رمز عبور آن را بدون مراجعه به اپل استور تغییر دهید.

کسانی که در به خاطر سپردن رمزهای عبور خود مشکل دارند، احتمالا هدست ویژن پرو اپل گزینه مناسبی برای آن‌ها نباشد. در حال حاضر، هیچ راهی برای بازنشانی رمز عبور هدست جدید اپل بدون مراجعه به فروشگاه این شرکت وجود ندارد. بنابراین اگر رمز عبور این دستگاه را فراموش کردید برای بازیابی آن باید به اپل استور مراجعه کنید.

هدست ویژن پرو از آنجائیکه یک محصول جدید است، باید محافظت‌های امنیتی بیشتری داشته باشد. با این‌حال، اگر تعداد کاربرانی که رمز عبور این هدست را فراموش می‌کنند بیشتر شود، اپل احتمالا بی‌خیال بازیابی پسورد در فروشگاه خود خواهد شد.

کسانی که می‌خواهند این هدست را بخرند باید موارد دیگری را نیز بدانند. برای مثال، این هدست کاملا شکننده است و در کالبدشکافی اخیر iFixit این موضوع ثابت شده است. همچنین شیشه جلویی آن به راحتی خراشیده می‌شود و هزینه تعمیر آن ۷۹۹ دلار است. بنابراین توصیه ما این است که قبل از خرید ویژن پرو حتما همه جنبه‌های منفی آن را در نظر داشته باشید.

اخیرا وب‌سایت  The Elec گزارش داده بود که اپل احتمالا فقط قادر به عرضه ۴۰۰ هزار دستگاه از هدست جدید خود در هر سال خواهد بود و دلیل آن هم این است که سونی به عنوان سازنده نمایشگرهای این هدست نمی‌تواند بیش از این تعداد بسازد.

طراحی ویژن پرو بسیار پیچیده است و قابلیت‌های منحصربه‌فردی مثل EyeSight دارد که شامل نماهای اضافی که برای دیگران قابل مشاهده هستند می‌شود. این قابلیت‌ها به همراه فناوری پیشرفته نمایشگرهای micro-OLED با وضوح بالا باعث شده بودند تا عرضه این هدست چندین بار به تاخیر بیافتد. حالا مشتریان به آن دسترسی دارند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.