نسخه iOS هوش مصنوعی مایکروسافت کوپایلوت عرضه شد

افشین نوری
۹ دی ۱۴۰۲ - 08:58
ویندوز کوپایلت

مایکروسافت به‌تازگی اپلیکیشن اندرویدی هوش مصنوعی مایکروسافت کوپایلوت را منتشر کرده بود و حالا نسخه iOS آن را عرضه کرده است.

حالا کاربران آیفون و آیپد می‌توانند از این هوش مصنوعی که قابلیت‌هایی شبیه به ChatGPT دارد استفاده کنند.

این قابلیت‌ها شامل پاسخ به سوالات، خلاصه‌سازی متن، تبدیل متن به تصویر و موارد دیگر می‌شود. قابلیت مهم دیگر، استفاده از مدل GPT-4 به‌طور رایگان است که در ChatGPT برای دسترسی به آن باید پول پرداخت کنید.

با عرضه نسخه اندرویدی و iOS هوش مصنوعی کوپایلوت، به نظر می‌رسد عزم مایکروسافت برای رقابت با ChatGPT بسیار جدی است و باید ببینیم اهداف بعدی این شرکت چیست.

مایکروسافت اخیرا اعلام کرد که بینگ چت را به کوپایلوت تغییرنام داده است تا به دستیار هوش مصنوعی خود هویت ثابتی در سراسر محصولاتش بدهد. به طور مشابه، Bing Chat Enterprise نیز با نام کوپایلت از اول دسامبر قابل دسترس خواهد بود.

کوپایلت مبتنی بر آخرین مدل‌های هوش مصنوعی GPT-4 و DALL-E 3 است و مایکروسافت گفته است که این پلتفرم به هیچ‌وجه درخواست‌ها و پاسخ‌های کاربران را ذخیره نخواهد کرد. بنابراین مایکروسافت از چت‌های کاربران برای آموزش بیشتر مدل‌های خود استفاده نخواهد کرد.

مایکروسافت علاوه بر اعلام این خبر در رویداد Ignite AI، فاش کرد که در مایکروسافت ۳۶۵ گزینه‌های شخصی‌سازی بیشتری برای کوپایلت ارائه خواهد شد. کاربران می‌توانند فرمت، سبک و لحن دلخواه خود را در برنامه‌های ورد و پاورپوینت انتخاب کنند و در برنامه‌های دیگر مایکروسافت ۳۶۵ نیز این گزینه‌ها وجود خواهند داشت.

در برنامه مایکروسافت تیمز نیز قرار است کوپایلت قابلیت یادداشت‌برداری در طول جلسه را از سال آینده دریافت کند. کاربران حتی می‌توانند اطلاعات خاصی را به کوپایلت بگویند که در یادداشت‌ها گنجانده شوند.همچنین در کانال های تیمز، کاربران می‌توانند از کوپایلت برای ترکیب پست‌های طولانی یا بررسی اتفاقات مهم در طول روز استفاده کنند.

همچنین از بهار سال آینده در برنامه Outlook، کوپایلت می‌تواند جزئیات دعوت‌نامه، ایمیل‌های مرتبط و اسناد مربوطه را برای ایجاد خلاصه‌ای از رویدادهایی که کاربران می‌خواهند در آن‌ها شرکت کنند بررسی کند. قابلیت دیگری در ورد به کاربران اجازه خواهد داد تا به سادگی با پرسیدن سؤالی از کوپایلت، مثل «چگونه می‌توانم آنچه در این سند تغییر کرده است ببینم»، به راحتی آخرین تغییرات یک سند را مشاهده کنند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.