اپل آپدیت iOS 17.2 را با یک اپلیکیشن جذاب منتشر کرد

افشین نوری
۲۱ آذر ۱۴۰۲ - 10:09
iOS 17.2

اپل جدیدترین آپدیت iOS 17.2 و iPadOS 17.2 را برای همه مدل‌های سازگار آیفون و آیپد منتشر کرده است. این به‌روزرسانی قابلیت‌های زیادی را علاوه بر رفع باگ‌های قبلی و بهبود عملکرد ارائه کرده است.

اپل هفته گذشته نسخه توسعه‌دهندگان iOS 17.2 و iPadOS 17.2 را برای اهداف آزمایشی منتشر کرده بود و حالا این شرکت تصمیم گرفته نسخه عمومی آن ها را خیلی زودتر عرضه کند. اگر می‌خواهید این به‌روزرسانی‌ها را روی دستگاه خود نصب کنید به Settings > General > Software Update بروید و iOS 17.2 یا iPadOS 17.2 را دانلود کنید.

آخرین به‌روزرسانی iOS 17.2 و iPadOS 17.2 قابلیت‌های زیادی برای آیفون و آیپد ارائه کرده است که شامل اپلیکیشن جدید Journal، پشتیبانی از ضبط ویدیوی سه‌بعدی در آیفون ۱۵ پرو، ارتقاء اپل موزیک، گزینه جدید Translate برای دکمه اکشن و موارد دیگر می‌شود. اپلیکیشن Journal یک اپلیکیشن یادداشت‌برداری روزانه با قابلیت‌های ویژه است.

iOS 17.2 یک به‌روزرسانی بزرگ برای همه مدل‌های آیفون است، چراکه باگ‌های بسیاری را رفع می کند. iOS 17 باگ های زیادی داشت که اپل این مشکلات را در آخرین به‌روزرسانی خود برای آیفون برطرف کرده است.

iOS 17 حاوی یک تغییر جدید می‌شود و اپل محل دکمه قرمز «پایان تماس» را تغییر داده است. این تغییر ظاهرا انتقادات زیادی را در شبکه‌های اجتماعی در پی داشته است.

به نظر می‌رسد اپل قصد بهبود اپلیکیشن تلفن و تجربه تماس کاربران در iOS 17 را دارد. این تغییرات شامل اضافه شدن قابلیت‌های جدیدی مثل پوسترهای تماس، ویس‌های زنده، تماس‌های صوتی فیس تایم و موارد دیگر می‌شود. اپل همچنین اینترفیسی که در هنگام مکالمه روی نمایشگر آیفون ظاهر می‌شود، یازطراحی کرده است.

همانطور که می‌دانید در iOS 16 و نسخه‌های قبلی، دکمه پایان تماس در پایین‌ترین قسمت اینترفیس تماس قرار داشت. در بالای آن، دو ردیف دکمه برای انجام کارهایی مثل میوت کردن، کیبورد، فیس تایم، کنترل‌های صوتی و موارد دیگر وجود داشت.

اپل در iOS 17 اپل این اینترفیس را تغییر داده است تا همه چیز به یک سوم پایینی صفحه نمایش منتقل شود. به این ترتیب، دکمه پایان تماس با دکمه‌های دیگر ترکیب شده است. این دکمه اکنون در گوشه سمت راست پایین صفحه قرار دارد.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.