سم آلتمن مدیرعامل اخراج شده OpenAI به مایکروسافت پیوست - تکفارس 
سم آلتمن مدیرعامل اخراج شده OpenAI به مایکروسافت پیوست - تکفارس 

سم آلتمن مدیرعامل اخراج شده OpenAI به مایکروسافت پیوست

افشین نوری
۲۹ آبان ۱۴۰۲ - 12:10
سم آلتمن

مایکروسافت اعلام کرد که سم آلتمن مدیرعامل سابق OpenAI و گرگ براکمن از بنیانگذاران این شرکت را استخدام کرده است. آلتمن روز جمعه به خاطر اختلاف با هیات مدیره OpenAI، از این شرکت اخراج شد. حالا ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت خبر داده است که سم آلتمن و گرگ براکمن به تیم تحقیقاتی هوش مصنوعی پیشرفته مایکروسافت ملحق خواهند شد.

نادلا گفته است: «ما بسیار هیجان‌زده هستیم که پیوستن سم آلتمن و گرگ براکمن به مایکروسافت را اعلام کنیم. آن‌ها تیم تحقیقاتی جدید هوش مصنوعی پیشرفته ما را رهبری خواهند کرد. ما مشتاقانه منتظر حضور آن‌ها هستیم.»

سم آلتمن نیز در ایکس این موضوع را تایید کرده و نوشته است: «ماموریت ادامه دارد.» نادلا گقته است که مایکروسافت همچنان به همکاری خود با OpenAI ادامه خواهد داد و به اهداف خود برای توسعه هوش مصنوعی مولد پایبند است.

استخدام آلتمن در مایکروسافت تنها چند ساعت پس از شکست مذاکرات او با هیات مدیره OpenAI برای بازگشت به این شرکت اتفاق می‌افتد. ظاهرا Emmett Shear هم‌بنیانگذار و مدیرعامل سابق توییچ، به عنوان مدیرعامل OpenAI برگزیده شده است. او جانشین Mira Muratti مدیرعامل موقت OpenAI پس از اخراج آلتمن خواهد شد.

برکناری آلتمن با توجه به نقش او در توسعه هوش مصنوعی ChatGPT واقعا دور از انتظار بود. او سال گذشته، بر توسعه محصولات هوش مصنوعی ChatGPT و Dall-E نظارت داشت.

بلومبرگ گزارش داده است که برکناری آلتمن احتمالا مربوط به اختلافات داخلی در مورد ایمنی هوش مصنوعی می‌شود. در هرحال، آلتمن یک چهره سرشناس در حوزه هوش مصنوعی است و جای تعجبی ندارد که به مایکروسافت محلق شود.

از زمانی که چت‌بات ChatGPT معرفی شده، انقلابی در زمینه هوش مصنوعی ایجاد شده است. با این حال، به نظر می‌رسد که دوران اوج این پلتفرم رو به پایان است. به گزارش واشنگتن پست، در ماه گذشته برای اولین بار تعداد کاربران ChatGPT کاهش یافته است. هنوز مشخص نیست که چرا این چت‌بات با کاهش کاربر مواجه شده است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید