انویدیا ممکن است سه کارت گرافیک جدید RTX 4000 Super معرفی کند

افشین نوری
۲۶ مهر ۱۴۰۲ - 16:07
انویدیا

انویدیا ظاهرا خود را برای معرفی چند کارت جدید با معماری Lovelace برای به چالش کشیدن لیست بهترین کارت‌های گرافیکی آماده می‌کند.

یک افشاگر به نام Hongxing2020 در X (توئیتر سابق) فاش کرده که سه نسخه جدید Super در راه است. با این حال، او هیچ تاریخ دقیقی برای معرفی آنها ذکر نکرده است.

سه مدلی که انویدیا قصد معرفی آن‌ها را دارد احتمالا RTX 4080 Super، RTX 4070 Super و RTX 4070 Ti Super نام خواهند داشت.

هنوز جزئیات بیشتری در این زمینه نشده است و Hongxing2020 نیز به هیچ یک از سوالات کاربران X جواب نداده است. بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم انویدیا چه فکرهایی در سر دارد. گفتنی است انویدیا کارت گرافیک RTX 4090 را سال گذشته معرفی شد، اما کاربران زیادی گزارش داده‌اند که این کارت پس از یک سال خراب شده است.

در حالیکه همه فکر می‌کردند استفاده مجدد از کابل ۱۲VHPWR با کارت RTX 4090 هیچ خطری ندارد، اما حالا گزارش‌های جدیدی از خرابی این کارت منتشر شده است. یک ردیتور به نام Byogore گزارش داده که او یک سال پیش یک RTX 4090 را از آلمان خریداری کرد که تا الان خیلی خوب کار می‌کرد تا اینکه دو روز پیش دچار سوختگی و ذوب‌شدگی در محل اتصال به کابل شد.

البته برخی ردیتورها این سوال را مطرح کرده‌اند که آیا Byogore کانکتورها را به‌طور ایمن به کارت RTX 4090 وصل کرده است یا نه؟ همانطور که می دانید یکی از بهانه‌های انویدیا برای مشکلی که بلافاصله پس از عرضه RTX4090 رخ داد “خطای کاربر” بود.

البته ویدئویی از یک تعمیرگاه در کالیفرنیا به نام NorthridgeFix منتشر شده است که در آن گفته می‌شود بسیاری از کارت‌های RTX 4090 به طور خودبه‌خودی دچار سوختگی شده‌اند. NorthridgeFix معتقد است که این مشکل هیچ ربطی به کابل ها، کانکتورها و خطای کاربر ندارد.

NorthridgeFix گفته است که حتی اگر این مشکل به خاطر خطای کاربر باشد، باز هم مقصر اصلی انویدیا است، چرا که در محل اتصال کابل به کارت یک شکاف ۱ میلی‌متری وجود دارد که احتمالا همین موضوع باعث خرابی ذوب شدن می‌شود. بنابراین این مشکل تقصیر کاربر نیست، بلکه وظیفه سازنده است که آن را برطرف کند یا مکانیسمی برای جلوگیری از بروز آن طراحی نماید، نه اینکه کاربر را به خاطر عدم اتصال صحیح کابل سرزنش کند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.