هواوی علیرغم بیشترین کمک به توسعه فناوری ۵G نمی‌ تواند از آن در گوشی های خود استفاده کند

افشین نوری
۱۴ فروردین ۱۴۰۲ - 07:16
هواوی

هواوی چند سالی است که از سوی آمریکا به عنوان تهدید امنیت ملی این کشور قلمداد شده است و تحریم‌های زیادی علیه آن وضع شده است و این شرکت چینی نمی‌تواند به‌طور آزاد در بازارهای جهانی حضور داشته باشد.

اما نمی‌توان انکار کرد که هواوی یکی از شرکت‌های پیشتاز در زمینه فناوری ۳GPP 5G است و همانطور که احتمالا می‌دانید ۳GPP گروهی است ک استانداردهای جهانی در رابطه با ارتباطات موبایلی را توسعه می‌‌دهد.

حالا تحقیقی که توسط موسسه ABI Research انجام شده است نشان می‌دهد که هواوی تاکنون در ۴۳,۷۵۳ پروژه به توسعه فناوری ۵G کمک کرده است که ۱۵,۲۶۶ مورد آن تائید شده‌اند. این شرکت در زمینه توسعه زیرساخت‌های مقصد به مقصد نیز پیشتاز است. این در حالیست که شرکت فنلادی اریکسون با ۱۱,۶۰۱ پروژه مورد تائید ۵G از مجموع ۳۶,۳۷۵ مورد در رده دوم و نوکیا با ۷,۵۵۳ مورد از مجموع ۲۳,۱۱۲ پروژه در رتبه سوم قرار دارند.

هواوی

شرکت‌های غیر شبکه‌ای که بیشترین کمک را به توسعه شبکه ۵G کرده‌اند به‌ترتیب عبارتند از کوالکام، سامسونگ (رده ۵)، ZTE (رده ۶) و NEC (رده ۲۰). از بین شرکت‌های سازنده تراشه، اینتل (رده ۷) و مدیاتک (۱۱) جایگاه بالاتری دارند. از بین شرکت‌های سازنده گوشی نیز ال جی (۸)، ویوو (۱۰)، اوپو (۱۲)، اپل (۱۵)، لنوو (۱۶) و شیائومی (۱۸) در رتبه‌های بالاتر قرار دارند.

نکته جالب اینکه هواوی در حالی بیشترین کمک را به توسعه فناوری ۵G کرده است که اجازه ساخت گوشی‌های هوشمند با این فناوری ندارد. این موضوع به خاطر تحریم‌های آمریکا به وجود آمده است و با وجود اینکه هواوی قادر به استفاده از تراشه قدرتمند اسنپدراگون ۸ نسل ۱ پلاس در گوشی‌های میت ۵۰ پرو و سری میت ۶۰ بود اما این تراشه طوری بازطراحی شده که با سیگنال‌های ۵G کار نمی‌کند.

منبع: PhoneAr

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.