سامسونگ می‌گوید که در واقع یک میلیون واحد از گلکسی فولد را به فروش نرسانده است

مسلم رفیعی
۲۳ آذر ۱۳۹۸ - 23:00

بر اساس سخنان مدیرعامل سامسونگ الکترونیک یعنی یانگ سون (Young Sohn)، ممکن است که اولین تلفن تاشونده این شرکت از یک عرضه پرمشکل، کم اعتبار و یک برچسب قیمتی ۲،۰۰۰ دلاری رنج برده باشد، اما این مسائل این شرکت را از پیدا کردن یک میلیون مشتری برای خرید گلکسی فولد بازنداشته است. سون طی رویداد TechCrunch Disrupt در برلین گفت که یک میلیون نفر وجود دارند که می‌خواهند حتی با قیمت ۲۰۰۰ دلاری نیز از این محصول استفاده کنند. وی سپس ادامه داد که این شرکت یک میلیون واحد از گلکسی فولد را به فروش رسانده است.

در مقایسه با فروش ده‌ها میلیون واحدی گوشی‌‌های هوشمند سامسونگ و اپل در هر سه‌ماهه، این میزان چندان زیاد نیست، اما بااین‌وجود که این گوشی یک گجت گران‌قیمت و اثبات‌نشده است، این آمار شگفت‌انگیز است. بسیاری از تولیدکنندگان کوچک حتی با قیمت‌های پایین‌تر تلاش می‌کنند تا بخشی از این مقدار را به فروش برسانند.

گلکسی فولد به‌طور رسمی در شهریورماه (سپتامبر) عرضه شد، یعنی ماه‌ها پس از برنامه‌ریزی‌ اولیه و به خاطر آسیب‌های متعددی که این گوشی در دستان منتقدان متحمل شده‌ بود. سامسونگ برنامه عرضه اصلی خود را لغو کرد و به اتاق طراحی بازگشت تا طراحی تلفن را تقویت کرده و قسمت‌هایی از آن را نیز بازبینی نماید، تا این گوشی کمتر مستعد آسیب شود.

سایر گوشی‌های تاشونده مانند هواوی میت ایکس نیز به دلیل نگرانی‌های مرتبط با دوام و طول عمر، تأخیرهایی را در عرضه خود مشاهده کرده‌اند، اما این موضوع سایرین را از وارد شدن به این عرصه منصرف نکرده است. ازجمله موتورولا که قصد دارد تا گوشی تاشونده Razr خود را در دی‌ماه (ژانویه) عرضه نماید.

پس از اظهارنظر مدیرعامل سامسونگ در مورد فروش یک میلیونی واحدی گلکسی فولد، این شرکت به خبرگزاری یون‌هاپ کروه جنوبی اعلام کرد که درواقع، یک میلیون دستگاه از این گوشی تاشونده را به فروش نرسانده‌اند. این خبرگزاری گفت که یکی از سخنگویان سامسونگ اظهار کرده که سون ممکن است این آمار را با هدف اولیه فروش سال جاری این شرکت اشتباه گرفته باشد، و همچنین اشاره کرده که این شرکت چنین فروشی را تجربه نکرده است. سامسونگ دقیقاً مقدار فروش گلکسی فولد را اعلام نکرده، اما این شرکت پیش‌تر اعلام کرده بود که فروش ۵۰۰ هزار واحدی را برای سال جاری در نظر گرفته است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.