آموزش غیر فعال کردن صدای دوربین اندروید

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۰

در هنگام عکس‌گرفتن با بیش‌تر گوشی‌های هوشمند امروزی، افکت شبیه‌سازی شده‌ای به عنوان صدای شاتر دوربین به گوش می‌رسد. این صدا ممکن است برای بسیاری از کاربران آزاردهنده باشد، مخصوصا اگر بخواهید چندین عکس را به صورت پشت‌سر‌هم ضبط کنید. از این رو در بعضی از دستگاه‌ها امکان غیر فعال نمودن افکت شاتر با استفاده از کاهش صدای دستگاه فراهم شده است. با این حال هنوز در بسیاری از گوشی‌های هوشمند راه‌حلی برای این مسئله وجود ندارد. در ادامه با آموزش غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین اندروید در تکفارس همراه ما باشید.

قبل از غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین، به این نکته توجه داشته باشید که در بعضی کشورها، مانند ژاپن و کره، غیر فعال سازی صدای شاتر دوربین به عنوان نقض حریم شخصی افراد تلقی می‌شود و جریمه نقدی را به دنبال دارد. پس قبل از انجام مراحل زیر، از وضعیت قانونی این کار در محل زندگی خود اطمینان حاصل کنید.

در اکثر موارد، صدای شاتر دوربین از طریق تنظیم حالت صدای دستگاه قابل کنترل است. از این رو، اگر گوشی هوشمند خود را در حالت بی‌صدا (Silent) قرار دهید، صدای شاتر نیز غیر فعال خواهد شد. اما اگر این روش در گوشی اندروید شما کارساز نیست، می‌توانید از برنامه‌های شخص‌ثالث مانند Silent Mode Pro استفاده کنید.

میانبر به آموزش گوشی مورد نظر

[button type=”bd_button btn_small” url=”#pureandroid” target=”” button_color_fon=”#ce3737″ button_text_color=”#ffffff” ]اندروید خالص[/button]
[button type=”bd_button btn_small” url=”#samsung” target=”” button_color_fon=”#ce3737″ button_text_color=”#ffffff” ]سامسونگ[/button]
[button type=”bd_button btn_small” url=”#lg” target=”” button_color_fon=”#ce3737″ button_text_color=”#ffffff” ]ال جی[/button]

[button type=”bd_button btn_small” url=”#htc” target=”” button_color_fon=”#ce3737″ button_text_color=”#ffffff” ] HTC[/button]
[button type=”bd_button btn_small” url=”#motorola” target=”” button_color_fon=”#ce3737″ button_text_color=”#ffffff” ]موتورولا[/button]
[button type=”bd_button btn_small” url=”#oneplus” target=”” button_color_fon=”#ce3737″ button_text_color=”#ffffff” ]وان پلاس[/button]

[button type=”bd_button btn_small” url=”#huawei” target=”” button_color_fon=”#ce3737″ button_text_color=”#ffffff” ]هوآوی[/button]
[button type=”bd_button btn_small” url=”#honor” target=”” button_color_fon=”#ce3737″ button_text_color=”#ffffff” ]Honor[/button]
[button type=”bd_button btn_small” url=”#sony” target=”” button_color_fon=”#ce3737″ button_text_color=”#ffffff” ]سونی[/button]

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین اندروید خالص

امروزه گوشی‌های هوشمند زیادی نظیر Google Pixel 3 به نسخه خالص اندروید مجهز شده‌اند. متأسفانه در نسخه خالص اندروید هیچ تنظیماتی برای غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین وجود ندارد. در عوض، باید حالت اعلانات دستگاه را در حالت بی‌صدا (Silent)، ویبره و یا “مزاحم نشوید” قرار دهید. این کار با استفاده از دکمه‌های فیزیکی در کنار گوشی هوشمند و یا گزینه‌های نرم‌افزاری صدا در بخش تنظیمات امکان‌پذیر است.

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین سامسونگ

برای غیر فعال کردن صدای شاتر در گوشی‌های جدید سامسونگ مانند S8، S9 و S10 باید تنظیمات اصلی صدا را به حالت ویبره (Vibrate)، “مزاحم نشوید” و یا بی‌صدا (Silent) تغییر دهید.

اما در دستگاه‌های قدیمی سامسونگ این مراحل کمی متفاوت است. در این دسته از گوشی‌ها باید علامت چرخ‌دنده در بخش دوربین را لمس کرده و مانند تصویر زیر تنظیمات مربوط به صدای شاتر را پیدا کنید. سپس با خاموش‌کردن آن، صدای شاتر دوربین نیز غیرفعال خواهد شد.

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین ال جی

در دوربین گوشی‌های ال جی نیز مانند اندروید خالص گزینه‌ای برای تنظیمات صدای شاتر یافت نمی‌شود. از این رو باید حالت اصلی صدای دستگاه را به بی‌صدا، “مزاحم نشوید” و یا ویبره تغییر دهید تا صدای شاتر نیز شنیده نشود.

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین HTC

غیر فعال کردن صدای شاتر دوربین در سری گوشی‌های جدید U11 و U12+ شرکت HTC درست مانند اندروید خالص است. تنها کافیست تنظیمات اصلی صدا را به حالت ویبره، بی‌صدا و یا “مزاحم نشوید” تغییر دهید.

اما غیر فعال کردن صدای شاتر در مدل‌های قدیمی HTC کمی پیچیده‌تر است. از بخش دوربین، سه نقطع عمودی در بالای صفحه را لمس کنید تا گزینه‌های مختلف عکس‌برداری نمایش داده شود. سپس مانند عکس زیر، آیکن تنظیمات را لمس کنید و گزینه صدای شاتر (Shitter sound) را غیر فعال کنید.

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین موتورولا

برای غیر فعال کردن صدای شاتر در گوشی‌های جدید موتورولا نظیر Moto G4، G5، G6 و G7 کافیست حالت اصلی صدا را بر روی بی‌صدا، “مزاحم نشوید” و یا ویبره تنظیم نمایید.

در بعضی از انواع گوشی‌های هوشمند موتورولا، نوار دایره‌واری در قسمت چپ صفحه‌نمایش وجود دارد. آیکن بلندگو در این منوی نرم‌افزاری به عنوان حالت صدای شاتر عمل خواهد کرد. این گزینه را غیر فعال کنید.

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین وان پلاس

در دستگاه‌های ساخته‌شده توسط شرکت وان پلاس کافیست انگشت خود را به سمت چپ دوربین بکشید و سپس آیکن چرخ‌دننده را در سمت راست صفحه‌نمایش لمس نمایید. در این بخش گزینه صدای شاتر (Shutter sound) دیده خواهد شد. با خاموش کردن این گزینه، صدای شاتر نیز غیر فعال خواهد شد.

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین هوآوی

در دستگاه‌های جدید مانند Mate 20 Pro هوآوی، کافیست به بخش دوربین وارد شده و از سمت چپ صفحه‌نمایش آیکن تنظیمات را لمس نمایید. سپس گزینه بی‌صدا (Mute) را فعال نمایید تا از این طریق صدای شاتر غیر فعال شود.

البته غیر فعال کردن صدای شاتر در گوشی‌های قدیمی‌تر هوآوی کمی متفاوت است. برای انجام این کار، به بخش دوربین وارد شده و آیکن منو (سه خط عمودی) را لمس نمایید تا بخش‌های مختلف دوربین نمایش داده شود. سپس بر روی آیکن چرخ‌دنده کلیک کنید. در صفحه نمایش داده شده، گزینه بی‌صدا (Mute) را مشاهده خواهید کرد. این گزینه را خاموش کنید تا از این طریق صدای شاتر دوربین نیز غیر فعال شود.

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین Honor

در دستگاه‌های جدید شرکت آنر مانند Honor 20 کافیست به بخش دوربین رفته و آیکن چرخ‌دنده را لمس کنید. سپس با روشن کردن گزینه بی‌صدا (Mute)، صدای شاتر عیر فعال خواهد شد. متناوبا، می‌توانید با تغییر حالت اصلی صدای دستگاه به بی‌صدا (Silent) نیز این کار را انجام دهید.

غیرفعال کردن صدای شاتر دوربین سونی

گوشی‌های جدید شرکت سونی از حالت اصلی صدای دستگاه به عنوان ابزار کنترلی صدای شاتر دوربین استفاده می‌کنند. از این رو، کافیست حالت دستگاه را بر روی بی‌صدا، ویبره و یا “مزاحم نشوید” تنظیم کنید.

از سوی دیگر، در گوشی‌های قدیمی سونی اکسپریا نیاز دارید تا آیکن منوی دوربین (سه نقطه عمودی) را انتخاب کرده تا به بخش تنظیمات داخل شوید. سپس گزینه صدا (Sound) را خاموش کنید تا صدای شاتر نیز غیر فعال شود.

نظر شما کاربران تکفراس در مورد صدای شاتر دوربین چیست؟ آیا این آموزش راهنمای خوبی برای شما در خاموش کردن این صدای آزاردهنده بوده است؟ دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

همچنین اگر چنان‌چه می‌خواهید بررسی تخصصی محصولی را مطالعه نمایید یا با بهترین گوشی، رایانه، پردازنده و . . . آشنا شوید ولی آن را در سایت تکفارس پیدا نمی‌کنید، مدل آن را کامنت کرده تا در اسرع وقت، مقاله آن توسط تیم تحریریه ما آماده شود.

0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette