ناسا مقایسه مریخ با زمین را به صورت پوستر ارائه کرده است

۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۲۱:۳۰

اطلاعات با توجه به این پوستر به صورت زیر گردآوری شده است:

 1. مساحت کلی سطح مریخ تقریباً برابر با سطح خشکی‌‌های زمین است.
 2. قطر استوایی مریخ در حدود نصف قطر استوایی زمین می‌باشد.
 3. جرم مریخ در حدود یک دهم جرم زمین است.
 4. حجم سیاره مریخ در حدود ۱۵ درصد حجم زمین است. به طور کلی می‌توان گفت که حجم زمین بیش از ۶ برابر مریخ است.
 5. به طور متوسط چگالی مریخ در حدود ۷۱ درصد چگالی زمین می‌باشد.
 6. ساختار درونی سیاره مریخ به ترتیب از پوسته، گوشته و هسته مرکزی که ترکیبی از حالت مایع وجامد است در صورتی که ساختار درونی زمین به ترتیب از پوسته، گوشته، هسته بیرونی به صورت مایع و هسته مرکزی به صورت جامد ساخته شده است. دانشمندان هنوز از ساختار درونی مریخ مطمئن نیستند.
 7. به طور متوسط، فاصله مریخ تا خورشید ۱۴۲ ملیون مایل است در حالی که فاصله زمین تا خورشد به طور متوسط ۹۳ ملیون مایل می‌باشد. به طور کلی فاصله مریخ تا خورشید تقریباً ۱٫۵ برابر فاصله زمین تا خورشد است.
 8. سرعت دوران مریخ به دور خورشید ۸۶٫۶۷۶ کیلومتر بر ساعت است در صورتی که سرعت چرخش زمین به دور خورشید ۱۰۷٫۲۱۸ کیلومتر بر ساعت می‌باشد.
 9. به طور تقریبی مدت زمان روز مریخ ۲۴ ساعت و ۴۰ دقیقه است در حالی که مدت زمان روز زمین ۲۴ ساعت می‌باشد.
 10. انحراف تمایل سیاره مریخ تقریباً ۲۵ درجه و حدوداً برابر با انحراف زمین است. میزان انحراف تمایل زمین برابر با ۲۳٫۵ درجه است.
 11. به دلیل اینکه مریخ به صورت بیضوی به دو خورشید حرکت می‌کند، نیم‌کره شمالی آن فصول بهار و تابستان طولانی‌تری نسبت به فصول پاییز و زمستان دارد و نیم‌کره جنوبی آن برعکس.
 12. تعداد روزهای مریخ در سال ۶۸۷ روز زمینی است در حالی که تعداد روزهای زمین در سال ۳۶۵ روز می‌باشد.
 13. چگالی اتمسفر زمین ۱۰۰ برابر بیشتر از اتمسفر مریخ و شامل ۷۸ درصد نیتروژن، ۲۹ درصد اکسیژن و ۱ درصد مابقی گازهاست در صورتی که اتمسفر مریخ شامل ۹۶ درصد کربن دی اکسید، کمتر از ۲ درصد آرگون، کمتر از ۲ درصد نیتروژن و کمتر از ۱ درصد مابقی گازها می‌باشد.
 14. به طور تقریبی دمای سیاره مریخ در حدود -۱۴۰ تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد متغیر است و به طور متوسط -۶۳ درجه سانتی‌گراد دمای این سیاره می‌باشد در حالی که دمای زمین بین -۸۸ تا ۵۸ درجه سانتی‌گراد می باشد و به طور متوسط، دمای زمین در سال، ۱۴ درجه سانتی‌گراد است.
 15. اگر خودتان را در سیاره مریخ وزن کنید، وزن شما در حدود ۶۲ درصد کمتر از وزن فعلی بر روی زمین خواهد بود.
 16. گرانش سیاره مریخ در حدود ۶۲٫۵ درصد کمتر از گرانش زمین است.

7

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyDanceClapJumpHandshakeHigh FiveHug LeftHug RightKiss BlowKissingByeGo AwayCall MeOn the PhoneSecretMeetingWavingStopTime OutTalk to the HandLoserLyingDOH!Fingers CrossedWaitingSuspenseTremblePrayWorshipStarvingEatVictoryCurseAlienAngelClownCowboyCyclopsDevilDoctorFemale FighterMale FighterMohawkMusicNerdPartyPirateSkywalkerSnowmanSoldierVampireZombie KillerGhostSkeletonBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette