در کامپیوترهای نسل آینده حواس ۵ گانه انسان به کار گرفته میشود

4 دی 1391 - 19:00

در کامپیوترهای نسل آینده حواس ۵ گانه انسان به کار گرفته میشود

تا به حال فکر کردید که کامپیوتر شما چه کارهایی را میتواند انجام و چه کارهایی را نمی تواند انجام دهد ؟ به راحتی میتواند در پروژه های کاری به شما یاری برساند،اما اگر از او بخواهید برایتان صبحانه ی مناسب با روز شما را نام ببرد از گقتن ان عاجز خواهد ماند. شرکت International Business Machines یا به اختصار IBM در طی گفته گویی که داشته اعلام کرده است که کامپیوترهای نسل آینده می توانند هوشمند تر از الان باشند و انسان را درک کنند و در نتیجه این موضوع حل می شود.

بنا بر گفته ی نایب رئیس شرکت IBM ، در حدود ۵ سال آینده کامپیوترهایی اختراع خواهند شد که حس پنچ گانه را به خوبی تشخیص می دهند و تفاوت‌هایی آشکار با نسل قبل از خود خواهند داشت. به عنوان مثال اگر یک سری عکس را وارد آن می کنیم ، دیگر فقط آن را ذخیره نمی‌کنند؛ بلکه آنرا به عنوان یک اطلاعات ورودی در نظر خواهند گرفت و شروع به آموختن مسائل می شوند.کامپیوترها به اندازه ای انسان هوشمند و قوی نخواهند بود ولی می توانند حس پنج گانه و تمامی اجزای اطلاعاتی وارد شده به سیستم را درک و از نوع و سلیقه ی انسان نمونه برداری کنند. فرض کنید موبایل خودتان عکسی را که میگیرد یا نوایی را که می‌شنود مورد نقد و بررسی قرار میدهد و اگر خطری شما را تهدید می کند ، سریعا شما را در جریان خواهد گذاشت.و یا اینکه دستگاه‌هایی که بر مبنای سیستم‌های شناختی کار خواهند کرد به شما اختیارات ویژه‌ای می‌دهند. مثلاً شما این امکان را خواهید داشت تا جنس پارچه ی مورد نظرتان را روی صفحه‌ی نمایشگر موبایل هوشمند‌تان لمس کنید.

 

برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 • Assassins گفت:

  مرسی آقای زاهدی بابت زحماتتون من از سایت های استارگیمز-گیمفا و الانم اینجا شمارو دنبال میکنم مطالبتون فوق العادس گیمر حرفه ای به شما میگن واقعااااا…

  • حامد زاهدی گفت:

   خیلی ممنون دوست عزیز.

   واقعا از اینکه تونستم تا این اندازه به مردمم خدمت کنم،بسیار خوش حالم.
   بازم ممنون

 • mpf78 گفت:

  خوب بود ممنون /……………………با تشکر

 • ساغرعلیقاسمی گفت:

  خیلی خوب بود.سپاس فراوان