هیات مدیره OpenAI پشیمان شد؛ سم آلتمن دوباره به این شرکت بازمی‌گردد

افشین نوری
۲۸ آبان ۱۴۰۲ - 17:33
OpenAI

به نظر می‌رسد هیات مدیره OpеnAI، شرکتی که چت‌بات هوش مصنوعی محبوب ChatGPT را ساخته، در تلاش برای بازگرداندن سم آلتمن مدیرعامل سابق خود، تنها دو روز پس از اخراج اوست. این تصمیم ظاهرا به خاطر فشار سرمایه‌گذاران انجام می‌شود.

هیات مدیره OpenAI دلیل اخراج آلتمن را عدم صداقت او در تعامل او با اعضای هیئت مدیره بیان کرده بود. با این حال، هنوز جزئیات دقیقی از این ادعاها در دسترس نیست.

اخراج آلتمن، با استعفای برخی مدیران ارشد OpenAI، از جمله گرگ براکمن هم‌بنیانگذار و رئیس سابق هیئت مدیره همراه شد.

حالا به نظر می رسد که هیات مدیره OpenAI در تصمیم خود تجدیدنظر کرده و هم‌اکنون در حال مذاکره با مدیرعامل سابق برای بازگرداندن او است.

نکته جالب اینکه سم آلتمن پس از اخراج خود با انتشار توییتی گفته بود که تیم OpеnAI را دوست دارد و به این ترتیب ابراز علاقه خود را به این شرکت بیان کرده بود.

از زمانی که چت‌بات ChatGPT معرفی شده، انقلابی در زمینه هوش مصنوعی ایجاد شده است. با این حال، به نظر می‌رسد که دوران اوج این پلتفرم رو به پایان است. به گزارش واشنگتن پست، در ماه گذشته برای اولین بار تعداد کاربران ChatGPT کاهش یافته است. هنوز مشخص نیست که چرا این چت‌بات با کاهش کاربر مواجه شده است.

گزارش واشنگتن پست بر پایه داده‌های شرکت Similarweb که یک شرکت تجزیه و تحلیل وب است منتشر شده است. این گزارش گفته است که ChatGPT پس از راه اندازی، ترافیک عظیمی را در ماه نوامبر سال گذشته میلادی تجربه کرد. سپس، تعامل کاربران با آن با به‌سرعت رشد کرد، اما در ماه مارس کمی کاهش یافت و در ماه‌های بعدی نیز همچنان به کاهش خود ادامه داد.

گزارش واشنگتن پست همچنین گفته است که مدت زمان تعامل کاربران با ChatGPT نیز کاهش یافته است. یعنی کاربران وقت کمتری در وب‌سایت این چت‌بات سپری کرده‌اند. ظاهرا یکی دیگر از چت‌بات‌های محبوب هوش مصنوعی به نام Character.AI نیز در ماه‌های اخیر کاهش سطح تعامل کاربران را تجربه کرده است.

مطالب مرتبط سایت

پر بحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.