هوش مصنوعی بدون کمک انسانی با موفقیت در یک قرارداد حقوقی مذاکره کرد

افشین نوری
۱۷ آبان ۱۴۰۲ - 08:19
هوش مصنوعی

شرکت هوش مصنوعی Luminance توانسته یک مدل هوش مصنوعی ارائه کند که یک مذاکره قرارداد را بدون دخالت انسان انجام دهد. Luminance ادعا کرده که این اولین مذاکره قرارداد مبتنی بر هوش مصنوعی است. این مدل برای دانش حقوقی خود، روی ۱۵۰ میلیون سند حقوقی آموزش دیده است.

روز دوشنبه نیز شرکت OpenAI در اقدامی GPT های سفارشی را معرفی کرد که به کاربر اجازه می‌دهد تا یک مدل شخصی را برای اهداف خود بسازد و آموزش دهد. GPT‌ها برای کاربران ChatGPT، و همچنین مشتریان ChatGPT Enterprise قابل دسترس است.

از آنجائیکه بررسی اسناد حقوقی برای وکلا زمان‌بر است، LLM‌هایی مثل مدل Luminance قادر به تجزیه و تحلیل حجم عظیمی از این اسناد در عرض چند ثانیه هستند.

این مدل هوش مصنوعی می تواند باعث صرفه جویی در وقت وکلای حقوقی شود. نیز مایکروسافت اخیراً ابزار بازبینی محتوای هوش مصنوعی Azure را منتشر کرده است. شرکت مدعی است که این ابزار می‌تواند یک محیط اجتماعی سالم و هماهنگ ایجاد کند. طبق گفته‌های شرکت، با استفاده از این ابزار می‌توان محتوای نامناسب مرتبط با نفرت، خشونت و تعصب موجود در متون و تصاویر را کاهش داد.

در واقع راه‌اندازی رسمی ابزار بررسی محتوای هوش مصنوعی با نام Azure در می امسال انجام شد. با این حال، این ابزار برای چندین ماه مورد آزمایش قرار گرفت. این شرکت پس از انجام آزمایش‌های دقیق، رسماً این ابزار را منتشر کرد. بدون توجه به آن‌که محتوای منفی در متن یا تصویر باشد، ابزار امنیت هوش مصنوعی Azure می‌تواند به کمک مجموعه‌ای از ابزارهای هوش مصنوعی آموزش‌دیده، آن‌ها را شناسایی کند.

این ابزار می‌تواند تصاویر یا متون را به هشت زبان درک کند. این ابزار به برخی از محتواهای نامناسب امتیاز می‌دهد و از این طریق به بازرس های انسانی هشدار می‌دهد که آن‌ها به بازبینی نیاز دارد. ابتدا ابزار بازبینی محتوا در Azure OpenAl قرار گرفت. به‌هرحال مایکروسافت توانست این ابزار را به عنوان یک سیستم مستقل راه‌اندازی کند. مایکروسافت در وبلاگ رسمی خود نوشت:

«این مساله بدان معناست که مشتریان می‌توانند از این ابزار برای محتوای تولیدشده توسط هوش مصنوعی منبع باز و سایر مدل‌های شرکت در کنار محتوای تولیدشده توسط کاربر، استفاده کنند.»

طبق بیانیه‌های مایکروسافت این محصول در مقایسه با محصولات مشابه به‌طور قابل‌توجهی بهبودیافته است. با این حال این محصول برای نشانه‌گذاری محتواهای نامناسب، به بازبینی انسان متکی است. این مساله به معنای آن است که در نهایت انسان ها می‌توانند تصمیم‌گیری نهایی را انجام دهند. 

مطالب مرتبط سایت

پر بحث‌ترین‌ها

Sorry. No data so far.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.