شبکه اجتماعی X اکانت کانیه وست را دوباره فعال کرد

افشین نوری
۹ مرداد ۱۴۰۲ - 12:20
توییتر

شبکه اجتماعی X که قبلا با نام توییتر شناخته می‌شد، اکانت کانیه وست را که سال گذشته ممنوع شده بود دوباره فعال کرده است.

سال گذشته بعد از آنکه ایلان ماسک توییتر را خرید، کانیه وست با انتشار نظراتی یهود ستیزانه که قوانین توییتر را نقض می‌کرد، سروصدای زیادی به پا کرد. در آن زمان، وست یک تصویر نیز از ماسک منتشر کرد که ماسک دلیل ممنوعیت این رپر معروف را این تصویر ندانست.

البته وال استریت ژورنال گزارش داد که اکانت وست امکان کسب درآمد ندارد و همچنین هیچ تبلیغاتی در کنار پست های او نمایش داده نخواهد شد. X به‌تازگی برنامه تقسیم درآمد تبلیغاتی خود را با خالقان محتوا شروع کرده است. طبق این برنامه، خالقان محتوا باید حداقل ۵۰۰ فالوور داشته باشند و هنچنین ۱۵ میلیون بازدید در طول سه ماه گذشته کسب کنند.

ماسک که خود را مدافع آردای بیان مطرح می‌کرد، بعد از خرید توییتر اقدام به بازگرداندن برخی اکانت‌های مسدودشده کرد که شامل دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا، Andrew Tate، یک راست افراطی که به خاطر اظهارنظرهای زن ستیزانه خود ممنوع شده بود و Jordan Peterson یک فرد راستگرا می‌شدند. توییتر همچنین اخیرا به خاطر بازگرداندن اکانت Dominick McGee مورد انتقادات زیادی قرار گرفته بود.

ایلان ماسک سعی کرده با نام جدید X تمام آثار نام تجاری توییتر را از بین ببرد و حتی تابلوی توییتر در مقر این شرکت در شهر سانفرانسیسکو آمریکا قبل از مداخله پلیس به خاطر نداشتن مجوز تغییر کرده بود.

ایلان ماسک از زمانیکه توییتر را خریده تغییرات زیادی در آن ایجاد کرده است. او بسیاری از مدیران اجرایی را اخراج کرده، هیات مدیره را منحل کرده و حدود ۸۰۰۰ از کارمندان این شرکت را اخراج کرده است. این تغییرات باعث کاهش چشمگیر درآمدهای تبلیغاتی توییتر شده است.

ماسک اخیرا سرویس توییتر آبی را برای افزایش درآمدهای توییتر معرفی کرد. این سرویس به همه کاربران اجازه می‌دهد با پرداخت ۸ دلار در ماه تیک آبی داشته باشند و به قابلیت‌های بیشتری مانند ویرایش توییت‌ها و انتشار پست‌های طولانی‌تر دسترسی داشته باشند.

لیندا یاکارینو مدیر عامل توییتر به‌تازگی گفته است که این شبکه اجتماعی بالاترین میزان استفاده را در چند ماه اخیر ثبت کرده است. این اتفاق در حالی می‌افتد که اخیرا شاهد معرفی متا تردز به عنوان رقیب توییتر بودیم.. تردز یک پلتفرم اجتماعی مبتنی بر اینستاگرام است که به گفته مارک زاکربرگ مدیرعامل متا تعداد کاربران آن از مرز ۱۰۰ میلیون گذشته است.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.