اپل می گوید از باگ محدودیت های اسکرین تایم برای کودکان آگاه است

افشین نوری
۹ مرداد ۱۴۰۲ - 11:22
اپل

به گزارش وال استریت ژورنال، اپل گفته است که از باگ موجود در دستگاه‌های آیفون، آیپد و آیپاد تاچ که ممکن است بر محدودیت‌های اسکرین تایم برای کودکان تاثیر بگذارد آگاه است و سعی خواهد کرد تا آن رفع کند. این باگ ظاهرا قابلیتی به نام Downtime را تحت تاثیر قرار می دهد که به والدین اجازه می‌دهد تا ساعاتی را برای استفاده نکردن کودکان از دستگاه‌شان تنظیم کنند.

برخی والدین هنگام استفاده از قابلیت اسکرین تایم متوجه شده‌اند که زمان‌های برنامه‌ریزی‌ شده به تنظیمات قبلی برگشته‌اند یا اینکه کلا حذف شده‌اند. حدود ۲۳۰۰ نفر در صفحه اپل این مشکل را گزارش داده‌اند.

البته اپل از این مشکل اطلاع داشت و سعی کرد که با انتشار iOS 16.5 آن را برطرف کند. اما این مشکل همچنان به قوت خود باقی است و حتی در نسخه بتا iOS 17 نیز این باگ پیدا شده است.

قابلیت اسکرین تایم برای اولین بار در سال ۲۰۱۸ در کنفرانس توسعه دهندگان اپل معرفی شد. این قابلیت به والدین اجازه می‌دهد تا گزارش فعالیت کودکان خود را از راه دور چک کنند و زمان استفاده آنها را مدیریت کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند برای هر اپلیکیشن یک زمان مشخص تنظیم کنند. اپل هنوز صحبتی درباره زمان رفع باگ مذکور نکرده است.

استفاده نوجوانان از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند اثرات مثبت و منفی روی آن‌ها داشته باشد، اما والدین بچه‌ها باشد باید مطمئن شوند که فرزندان خود را تحت نظارت دارند.انجمن روانشناسی آمریکا (APA) در جدیدترین گزارش خود توصیه‌هایی را برای کاهش ریسک‌های استفاده از شبکه های اجتماعی برای کودکان ارائه کرده است.

این انجمن در گزارش خود توصیه کرده است که شبکه های اجتماعی باید برای استفاده افراد زیر ۱۴ سال مورد نظارت قرار بگیرد. در سنین نوجوانی (معمولا بین ۱۰ تا ۱۴ سال) والدین حتما باید بر رفتار نوجوانان خود در شبکه‌های اجتماعی نظارت کنند، اما خودمختاری در این زمینه می‌تواند بنا به صلاح‌دید والدین بتدریج با افزایش سن افزایش یابد و در عین حال باید آموزش‌های لازم درباره حریم خصوصی به نوجوانان داده شود.

طبق گزارش انجمن روانشناسی آمریکا، استفاده زیاد والدین از شبکه‌های اجتماعی نیز می‌تواند روی نوجوانان تاثیر بگذارد و آن‌ها باید تا جای ممکن میران استفاده خود را محدود کنند. همچنین نوجوانان باید دانش خود را درباره موضوعاتی مثل نفرت‌پراکنی و نژادپرستی در شبکه‌های اجتماعی افزایش دهند.

مطالب مرتبط سایت

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.